Poznaliśmy dokładny rozmiar ekranu nowego MacBooka Air (2022)

Tomek Czech   30 marca 2022

Od dawna przygotowujemy się na premierę nowego, przedprojektowanego MacBooka Air (2022), który ma być nowym sprzedażowym hitem Apple. W związku ze zmianami w dizajnie zmieni się też wielkość ekranu komputera. Niezawodny Ross Young, bardzo dobrze poinformowany ekspert globalnego rynku wyświetlaczy, zdradził właśnie długość przekątnej nowego, nieco większego ekranu.

berrolia

MacBook Air (2022) – rozmiar ekranu

Wielu liczyło, że nowy MacBook Air będzie miał większy, 14-calowy ekran (w porównaniu z obecnym 13,3”), bez zmiany wielkości całego komputera – Apple miałoby to osiągnąć poprzez zwężenie ramek wokół wyświetlacza.

Według Rossa Younga tak się nie stanie, choć do 14 cali nie zabraknie wiele – z jego informacji wynika, że nowy Air będzie miał ekran o przekątnej 13,6 cala.

Będzie więc nieznacznie większy od obecnego – o 0,3 cala i nieco ponad pół cala mniejszy od wyświetlacza ”14-calowego” MacBooka Pro (przekątna ekranu w tym modelu to dokładnie 14,2 cala).

Niestety najprawdopodobniej nie będzie to ekran mini-LED z adaptacyjną częstotliwością odświeżania do 120 Hz, który jesienią ubiegłego roku trafił do najnowszych MacBooków Pro.

Trudno powiedzieć, czy będzie to wyświetlacz z notchem.

Tegoroczny MacBook Air ma być przeprojektowany: może zniknąć charakterystyczny dizajn z dolną częścią obudowy o zmiennej grubości – nowa wersja ma mięć tę samą grubość na całej długości, jak MacBook Pro. Boczne krawędzie mają być bardziej płaskie, a klawiatura (z pełnowymiarowymi klawiszami funkcyjnymi) i ramki wokół ekranu mają być w koloru białego.

Komputer ma być wyposażony w procesor M2, port MagSafe 3 i kamerę 1080p. Ma być dostępny w kilku nowych wersjach kolorystycznych – być może tych samych, w których dostępny jest iMac 24”.

Premiera nowego MacBooka Air spodziewana jest jesienią 2022 r.

15-calowy MacBook Air (2023)

Ostatnio pojawiły się doniesienia na temat 15-calowego MacBooka Air, nad którym obecnie pracuje Apple, i który ma pojawić się na rynku w przyszłym roku.

Ross Young podaje, że ten model będzie miał ekran o przekątnej 15,2 cala, czyli nieznacznie mniejszy niż wyświetlacz stosowany kiedyś przez Apple w „15-calowym MacBooku Pro”, którego przekątna wynosiła dokładnie 15,4 cala.

Na wakacje z nową baterią – w iSpot wymienisz baterię w iPhonie 30% taniej

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: