iOS 16 ma być szybszy, zmieniony wizualnie – raport

Tomek Czech   29 marca 2022

Na tegorocznej konferencji WWDC, która najprawdopodobniej odbędzie się na początku czerwca, Apple powinno zaprezentować nową wersję systemu operacyjnego dla iPhone’a – iOS 16. Z najnowszego przecieku wynika, że iOS 16 będzie szybszy od iOS 15 i będzie zawierał znaczące zmiany wizualne.

berrolia

iOS 16

Źródła strony MyDrivers donoszą, że końcowe prace nad iOS 16 przebiegają bezproblemowo przed premierą, która odbędzie się już za nieco ponad dwa miesiące.

Według informatorów, w tym roku Apple jeszcze mocniej skupiło się nad wydajnością systemu, dlatego iOS 16 ma być szybszy niż iOS 15, w tym oczywiście również (a może przede wszystkim) na starszych iPhone’ach.

Apple miało też zadbać o „jeszcze większą wygodę użytkowania”, co może oznaczać zmiany interfejsu w celu zapewnienia większej intuicyjności systemu.

Źródła donoszą również o „znaczących zmianach interfejsu użytkownika”. Nie podają jednak na ten temat żadnych szczegółów.

Kilka tygodni temu w sieci pojawił się zrzut ekranu, który rzekomo pokazywał nowy, interaktywny widżet nazywany wewnętrznie w Cupertino „InfoShack”. Jest to połączenie obecnych widżetów z ikonami i narzędziami kontroli, które teraz znajdziemy w Centrum sterowania.

Apple ma też pracować nad mniejszą, bardziej kompaktową wersją „InfoShack”.

Sprawdź, które modele iPhone’a mają być kompatybilne z iOS 16.

Na wakacje z nową baterią – w iSpot wymienisz baterię w iPhonie 30% taniej

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: