Apple udostępniło iOS 16.6 z bardzo ważnymi łatami bezpieczeństwa

Tomek Czech   25 lipca 2023

Po wielu tygodniach testów Apple udostępniło aktualizację iOS 16.6, zawierającą bardzo ważne poprawki bezpieczeństwa, dlatego firma z Cupertino zaleca wszystkim użytkownikom jak najszybszą instalację.

Apple udostępniło też finalne wersje iPadOS 16.6, macOS Ventura 13.5, watchOS 9.6 i tvOS 16.6.

iOS 16.6

Apple oficjalnie podaje, że „to uaktualnienie zawiera ważne poprawki błędów i jest zalecane dla wszystkich użytkowników”.

Informuje też, że poprawki bezpieczeństwa w iOS 16.6 i pozostałych udostępnionych wczoraj aktualizacjach łatają luki, które były “aktywnie wykorzystywane” przez hakerów.

Chodzi między innymi o lukę w WebKit, która mogła umożliwić złośliwemu oprogramowaniu wykonanie dowolnego kodu na zainfekowanym urządzeniu.

Apple udostępniło też aktualizacje starszych systemów, zawierające te same poprawki bezpieczeństwa – iOS 15.7.8, iPadOS 15.7.8, macOS Monterey 12.6.8 i macOS Big Sur 11.7.9.

Jeśli masz ochotę przetestować już iOS 17, teraz możesz to zrobić całkowicie oficjalną i darmową metodą – zobacz tutaj.

O wszystkich nowych funkcjach iOS 17 przeczytasz tutaj.

Maki w chipami z serii "M" w rewelacyjnych cenach!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: