Apple wyłącza “Mój strumień zdjęć” – zabezpiecz się przed utratą swoich fotografii

Łukasz Bernaczyk   26 lipca 2023

Aktualizacja: Apple wyłącza „Mój strumień zdjeć” już dzisiaj.

***

Już za niespełna miesiąc Apple wyłączy przyjmowanie nowych fotografii do usługi “Mój strumień zdjęć” (My photo stream). 30 dni poźniej usługa przestanie w ogóle istnieć. Sprawdź, jak zabezpieczyć swoje zdjęcia przed ich utratą.

Apple wyłącza “Mój strumień zdjęć”

Zaprezentowana w 2011 roku usługa o nazwie “Mój strumień zdjęć” polega na automatycznym wysyłaniu do chmury i synchronizowaniu ze wszystkimi podłączonymi do niej urządzeniami 1000 ostatnich fotografii z rolki aparatu.

Od jej powstania w 2011 r. wiele się zmieniło. Teraz to samo, a nawet znacznie więcej, oferuje usługa “Zdjęcia w iCloud” i to najprawdopodobniej jest głównym powodem wyłączenia “Mojego strumienia zdjęć”.

Apple szczegółowo opisuje procedurę wyłączenia usługi:

Usługa Mój strumień zdjęć zostanie wyłączona 26 lipca 2023 r.

W ramach tej zmiany przesyłanie nowych zdjęć do Mojego strumienia zdjęć z Twoich urządzeń zostanie zatrzymane na miesiąc wcześniej, 26 czerwca 2023 r.

Wszelkie zdjęcia przesłane do usługi przed tą datą pozostaną w usłudze iCloud przez 30 dni od daty przesłania i będą dostępne na wszystkich urządzeniach, na których włączono usługę Mój strumień zdjęć. Do 26 lipca 2023 r. w iCloud nie będzie już żadnych zdjęć, a usługa zostanie wyłączona.

Zdjęcia w Moim strumieniu zdjęć są już przechowywane na co najmniej jednym z Twoich urządzeń, więc dopóki masz urządzenie z oryginałami, nie utracisz żadnych zdjęć w ramach tego procesu. Jeśli żądane zdjęcie nie znajduje się jeszcze w Twojej bibliotece na określonym iPhonie, iPadzie lub Macu, pamiętaj o zachowaniu go w bibliotece na tym urządzeniu.

Jak uniknąć usunięcia fotografii z Mojego strumienia zdjęć

By uniknąć utraty fotografii z albumu “Mój strumień zdjęć” należy przed 26.07.2023 zapisać zjęcia w bibliotece na jednym z urządzeń Apple.

iPhone/iPad/iPod Touch

  1. Otwórz aplikację Zdjęcia i stuknij pozycję Albumy.
  2. Stuknij kolejno opcje Mój strumień zdjęć > Wybierz.
  3. Stuknij zdjęcia, które chcesz zachować, a następnie stuknij przycisk Udostępnij  > Zachowaj obrazek.

Mac

  1. Otwórz aplikację Zdjęcia, a następnie otwórz album Mój strumień zdjęć.
  2. Wybierz zdjęcia, które chcesz zachować, a które nie znajdują się obecnie w bibliotece zdjęć.
  3. Przeciągnij je z albumu Mój strumień zdjęć do biblioteki.

Skonfiguruj Zdjęcia w iCloud

Zdjęcia w iCloud możesz włączyć na dowolnym iPhonie z systemem iOS 8.3 lub nowszym, iPadzie z systemem iPadOS 8.3 lub nowszym albo Macu z systemem OS X Yosemite lub nowszym. Następnie możesz wyświetlać zdjęcia i filmy w aplikacji Zdjęcia na iPhonie, iPadzie, Macu, urządzeniu Apple TV i na stronie iCloud.com, a nawet synchronizować je z komputerem z systemem Windows za pomocą aplikacji iCloud dla Windows.

Maki w chipami z serii "M" w rewelacyjnych cenach!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: