Bloomberg: Apple może zaprezentować dwa nowe Maki podczas WWDC 2022

Łukasz Bernaczyk   11 kwietnia 2022

W swoim najnowszym newsletterze redaktor Bloomberga – Mark Gurman, pisze, że podczas czerwcowej konferencji WWDC 2022 Apple może pokazać dwa nowe Maki, a jednym z nich miałby być przeprojektowany MacBook Air.

berrolia

Dwa nowe Maki na WWDC 2022

Już od kilku miesięcy Gurman informuje, że w tym roku Apple zaktualizuje większość Maców będących obecnie w ofercie firmy z Cupertino. Dwa z nich najprawdopodobniej zobaczymy już 6 czerwca, podczas sesji otwierającej WWDC 2022.

Pierwszym ma być przeprojektowany MacBook Air, o którym słyszymy już od dłuższego czasu. Komputer ma stylistycznie nawiązywać do nowych iMaców (podobne opcje kolorystyczne), być wyposażony we wracające do MacBooków magnetyczne złącze MagSafe, może mieć notch w ekranie, a ramki wokół wyświetlacza mają być białe, a nie – jak dotychczas – czarne.

Ponadto MacBook Air z dużym prawdopodobieństwem będzie pierwszym komputerem Apple, który zostanie wyposażony w układ M2, będący drugą generacją autorskich czipów z Cupertino.

W swoim newsletterze dziennikarz Bloomberga nie podaje, który z Maców miałby być tym drugim zaprezentowanym podczas WWDC 2022. Może to być odświeżony Mac mini, iMac 24” lub 13-calowy MacBook Pro. Wszystkie te komputery mają w tym roku zostać wyposażone w procesor M2.

WWDC 2022 odbędzie się w dniach 6-10 czerwca. Oprócz nowych Maców, Apple zaprezentuje na konferencji iOS 16 i nowe wersje wszystkich swoich pozostałych systemów operacyjnych.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: