Raport: nowy Mac mini z M2 na horyzoncie

Łukasz Bernaczyk   14 kwietnia 2022

Pojawiły się kolejne dowody na to, że Apple wprowadzi wkrótce do sprzedaży nowy model Maca mini, wyposażony w procesor M2. Może on zostać zaprezentowany na WWDC 2022, razem z nowym MacBookiem Air z M2.

berrolia

Nowy Mac mini (2022) z M2

Nowy monitor Apple Studio Display jest wyposażony w procesor A13 Bionic, który odpowiada między innymi za takie funkcje, jak przetwarzanie obrazu z wbudowanej kamery czy obsługę dźwięku przestrzennego Spatial Audio. Chip obsługiwany jest przez specjalną, zmodyfikowaną wersję systemu operacyjnego iOS, w którym to programista Steve Troughton-Smith odnalazł właśnie odniesienia do nowego Maca mini.

Nazwa kodowa “Macmini10,1” odnaleziona w systemie operacyjnym monitora nie odpowiada nazewnictwu żadnego z obecnie będących w sprzedaży Maców mini.

Jest duże prawdopodobieństwo, że kod “Macmini10,1” odnosi się do nowego Maca mini z układem M2, o którym mówi się już od wielu miesięcy.

Na początku marca 9to5mac informował, że według jego źródeł Apple pracuje nad dwoma modelami nowego Maca mini.

Jeden z nich miałby właśnie być wyposażony w chip M2, który będzie posiadał taką samą jak w przypadku M1 liczbę rdzeni CPU – osiem (4 wysokowydajne i 4 energooszczędne). Różnica w stosunku do poprzednika będzie w ilości rdzeni układu graficznego. Druga generacja układu będzie bowiem wyposażona w 10 (a nie 8, jak w M1) rdzeni GPU.

Apple miało również pracować nad drugim, jeszcze mocniejszym modelem Maca mini. Początkowo mówiło się, że będzie on wyposażony w układ M1 Pro i M1 Max. Jednak ze względu na wprowadzenie do oferty Maca Studio z M1 Ultra wszystko wskazuje na to, że “high-endowy” Mac mini otrzyma układ M2 Pro/M2 Max.

Według informacji Bloomberga, podczas czerwcowej konferencji WWDC 2022 Apple pokaże co najmniej dwa nowe Maki. Jednym z nich ma być nowy, przeprojektowany MacBook Air z M2. Drugim może być właśnie odświeżony model Maca mini.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: