Sony WH-1000XM5 – wyciekły zdjęcia, specyfikacja, cena i data premiery następcy bardzo cenionego modelu WH-1000XM4

Łukasz Bernaczyk   6 maja 2022

Sony WH-1000XM4, uważane przez wielu za najlepsze dostępne obecnie na rynku bezprzewodowe słuchawki nauszne i jednocześnie jeden z największych rywali AirPods Pro, lada moment doczekają się swojego następcy w postaci modelu WH-1000XM5. Znamy już datę premiery oraz częściową specyfikację tego produktu. Mamy również zdjęcia.

berrolia

Sony WH-1000XM5 – specyfikacja, zdjęcia, data premiery

Słuchawki Sony WH-1000XM4 cieszą się ogromną popularnością i są bardzo cenione przez miłośników muzyki i sprzętu audio. Wielu użytkowników Apple często rezygnuje z zakupu dość drogich AirPodsów Max (nawet jeśli, jak teraz, można je kupić w promocji taniej o ponad 700 zł) właśnie na rzecz słuchawek Sony, które oferują podobną lub nawet lepszą jakość dźwięku i świetne ANC za praktycznie połowę ceny słuchawek Apple.

Teraz Sony szykuje się do premiery ich następcy, modelu WH-1000XM5, o którym wiemy już całkiem sporo.

Słuchawki Sony WH-1000XM5 są mocno przeprojektowane w stosunku do poprzednika.

Zmianie ulegnie przede wszystkim pałąk łączący prawą i lewą słuchawkę, który jest teraz znacznie cieńszy i najprawdopodobniej wykonany z metalu, a nie jak dotychczas z plastiku.

Zupełnie inny jest też “zawias” łączący każdy z nauszników z pałąkiem. Same słuchawki też zostały nieco przeprojektowane, choć zmiany nie są aż tak widoczne jak w przypadku wymienionych wyżej elementów. Usunięto również mechanizm, który w poprzednim modelu po złożeniu pozwalał schować jedną słuchawkę w drugą.

Jeżeli chodzi o dane czysto techniczne, to według przecieków nowe Sony WH-1000XM5 mają pracować na jednym ładowaniu dokładnie tyle, co poprzedni model, czyli 30 godzin (z włączoną funkcją aktywnej redukcji hałasu).

Zmianie uległo położenie trzech mikrofonów wykorzystywanych między innymi do działania ANC, jak również usytuowanie przycisku włączającego tę funkcję.

Słuchawki mają również posiadać wbudowany, dodatkowy procesor, odpowiedzialny za jeszcze lepsze działanie aktywnej redukcji hałasu. Nowy ma być również sterownik zarządzający odtwarzaniem dźwięków.

Według informacji pochodzących od leakera Jona Prossera, Sony WH-1000XM5 trafią na rynek już niebawem – 12 maja, a ich cena będzie wynosiła 349 dolarów, czyli – przy dzisiejszym kursie – około 1550 zł.

Obecny model – można teraz kupić za 1249 zł.

AirPods Max są dostępne w promocji – taniej o ponad 700 zł.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: