Można już kupować iPhone’y w Plusie – znamy wszystkie ceny

Tomek Czech   6 maja 2022

Kilka dni temu Plus zapowiedział rozpoczęcie sprzedaży iPhone’ów, między innymi w nowej formule Plus WYMIANA, pozwalającej na zakup iPhone’a w niskich ratach i wymianę na nowszy model po dwóch latach. Oferta jest już dostępna na stronie operatora i w salonach, więc możemy sprawdzić dokładne ceny.

berrolia

iPhone już w sprzedaży w Plusie

Obecnie w Plusie jest dostępnych pięć modeli iPhone’a:

  • iPhone 11
  • iPhone 12
  • iPhone 13
  • iPhone 13 Pro
  • iPhone SE 3. gen. (2022)

Do wyboru mamy trzy opcje abonamentowe:

  • 30 GB/mies. za 55 zł
  • 60 GB/mies. za 65 zł
  • 120 GB/mies. za 85 zł

Rozmowy, SMSy i MMSy są w każdym abonamencie oczywiście nielimitowane.

Na końcu musimy wybrać, w jakiej formule kupimy iPhone’a: „Plus WYMIANA” lub „24 raty”.

W opcji „24 raty” koszt telefonu spłacamy w… 24 miesięcznych ratach. Całkowita cena, jaką w ten sposób płacimy za iPhone’a jest nieco niższa od oficjalnej polskiej ceny danego modelu.

Dla przykładu: za iPhone’a SE 3. generacji (2022) w wersji 64 GB zapłacimy 24 raty po 89,95 zł, co razem daje 2159 zł.  Oficjalna cena tego modelu w Polsce to 2299 zł, czyli 140 zł więcej.

Im droższy telefon, tym większa różnica między ceną w Plusie, a oficjalną, polską ceną danego modelu: iPhone’a 13 Pro w wersji 128 GB kupimy na raty łącznie za 4814 zł (oficjalna polska cena to 5199 zł), a w wersji 1 TB za 7064 zł (oficjalna cena w Polsce to 7699 zł – różnica wynosi więc ponad 600 zł).

Niestety nie jest tak kolorowo i przy zakupie na 24 raty iPhone nie będzie ostatecznie tańszy – Plus dokłada bowiem opłatę początkową, która wynosi od 240 zł (iPhone SE 3, 64 GB) do 784 zł (iPhone 13 Pro, 1 TB). Po zsumowaniu rat i opłaty startowej cena telefonu jest wyższa od oficjalnej ceny danego modelu w Polsce.

Tutaj trzeba zaznaczyć, że dotychczasowi klienci Plusa są zwolnieni w opłaty początkowej, ale rata jest w ich przypadku wyższa, co koniec końców oznacza mniej więcej taki sam ostateczny wydatek, jak w przypadku nowych klientów.

Druga opcja, mocno promowana przez operatora, to „Plus WYMIANA”. W jej ramach kupujemy iPhone’a w umowie na 36 rat. Po dwóch latach, czyli po spłaceniu 24 rat, decydujemy, co chcemy zrobić dalej:

  1. nie spłacamy pozostałych 12 rat, zwracamy iPhone’a operatorowi i bierzemy nowy model z nową umową (zwracany iPhone powinien być sprawny i w dobrym stanie, ale może mieć standardowe oznaki użytkowania);
  2. spłacamy pozostałą kwotę w całości lub w 12 ratach i zostawiamy sobie telefon na własność.

Formuła „Plus WYMIANA” to tak naprawdę wypożyczenie iPhone’a na dwa lata. Miesięczna rata za takie wypożyczenie wynosi od 59,97 zł (za iPhone’a SE 3, 64 GB) do 196,22 zł (za iPhone’a 13 Pro, 1 TB).

W najtańszej opcji możemy mieć więc iPhone’a za 114,97 zł miesięcznie (abonament 55 zł + rata 59,97 zł). Nowi klienci muszą do tego doliczyć opłatę początkową w wysokości 240 zł.

Więcej informacji i wszystkie ceny znajdziecie na oficjalnej stronie Plusa.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: