AURA Strap 2 – nowy pasek dla Apple Watcha mierzący poziom tłuszczu, mięśni oraz nawodnienia organizmu

Łukasz Bernaczyk   13 maja 2022

Firma Aura Devices zapowiedziała premierę drugiej generacji swojego paska dla zegarków Apple Watch, który za pomocą dodatkowych sensorów znacznie zwiększa możliwości monitorowania zdrowia i parametrów życiowych użytkownika.

berrolia

AURA Strap 2

Nowy pasek dla Apple Watcha, o nazwie Aura Strap 2, poprzez wykorzystanie wbudowanych, dodatkowych sensorów analizujących impedancję bioelektryczną ludzkiego ciała, jest w stanie mierzyć procentowy poziom tłuszczu i mięśni oraz poziom nawodnienia organizmu użytkownika.

Producent chwali się, że druga generacja paska wykonuje pomiary z dokładnością równą 95% w porównaniu do profesjonalnego skanu organizmu metodą DEXA.

AURA Strap 2 jest o 5% węższy i 20% cieńszy od modelu pierwszej generacji, co sprawia, że wygląda smuklej od poprzednika. Dzięki nowemu dizajnowi pasek rejestruje odczyty z 16 razy większej ilości punktów, co ma znaczny wpływ na ich dokładność.

Dodatkowo, wraz z kolejnymi pomiarami, aplikacja analizuje zmiany wymienionych wyżej parametrów, sugerując różne ćwiczenia i aktywności, w rezultacie których możemy np. zmniejszyć procentową ilość tłuszczu w organizmie.

Na razie pasek dostępny jest wyłącznie w czarnym kolorze i można go kupić w internetowym sklepie AURA, w cenie 149 dolarów.

Do tej ceny należy doliczyć koszt subskrypcji aplikacji Aura Plus, która jest darmowa przez pierwszych sześć miesięcy od momentu zakupu paska, a następnie kosztuje 9,99 dol. miesięcznie lub 79,99 dol. rocznie.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: