Są pierwsze benchmarki procesora M2 – jest wyraźnie szybszy od M1

Tomek Czech   16 czerwca 2022

W bazie Geekbanch pojawiły się pierwsze wyniki testu wydajności nowego 13-calowego MacBooka Pro z procesorem M2 – zgodnie z zapowiedzią Apple, chip następnej generacji jest o około 20% szybszy od poprzednika – układu M1.

berrolia

Apple M2 – test szybkości

Prezentując procesor M2 podczas WWDC 2022 Apple podało, że porównaniu z M1 nowy chip ma:

  • około 20% szybsze CPU
  • 35% bardziej wydajne GPU
  • o 40% wydajniejszy Neural Engine

Wyniki, które właśnie pojawiły się w bazie Geekbench 5 potwierdzają, że wydajność MacBooka 13” z M2 jest większa od modelu z M1 o około 20% w teście wielordzeniowym. W teście pojedynczego rdzenia nowy procesor jest szybszy o około 11,5%.

Częstotliwość taktowania M2 to 3,49 GHz (vs. 3,2 GHz w M1).

Przedsprzedaż MacBooka Pro 13” z M2 rusza już w najbliższy piątek, 17 czerwca. Komputer będzie oficjalnie dostępny w sprzedaży od 24 czerwca.

Procesor M2 trafi też do nowego MacBooka Air, zaprezentowanego podczas WWDC 2022. Premiera tego modelu odbędzie się w lipcu (dokładna data nie jest jeszcze znana).

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: