15-calowy MacBook (Air?) z M2 i M2 Pro w 2023 – raport

Łukasz Bernaczyk   17 czerwca 2022

Niedawno do sieci trafiły informacje od Marka Gurmana z Bloomberga, że w najbliższej przyszłości zobaczymy 15-calowego MacBooka Air oraz 12-calowego MacBooka. Do sprawy odniósł się teraz analityk Ming-Chi Kuo, według którego w przyszłym roku faktycznie zobaczymy nowego MacBooka 15″ z układami M2/M2 Pro, ale niekoniecznie będzie to “Air”.

berrolia

Nowy MacBook 15″ z M2/M2 Pro w 2023

Z informacji zdobytych przez Kuo wynika, że nadchodzący MacBook z ekranem o przekątnej 15 cali może być dostępny w dwóch konfiguracjach sprzętowych – jedna z procesorem M2 i zasilaczem 35 W, druga z układem M2 Pro i ładowarką 67 W.

W ten sposób możliwość używania 15-calowego MacBooka otrzymaliby zarówno tzw. „zwykli użytkownicy”, jak i potrzebujący bardziej zaawansowanych konfiguracji użytkownicy „pro”.

Według Kuo, premiera nowego MacBooka 15″ M2/M2 Pro może się odbyć w drugim kwartale 2023 r.

Przy okazji Ming-Chi Kuo odniósł się do informacji podawanych przez Marka Gurmana, jakoby Apple pracowało również na mniejszym MacBookiem z wyświetlaczem o przekątnej 12 cali, kwitując krótko, że nie słyszał nic na ten temat.

W podobny sposób kilka dni temu odniósł się do tych informacji Ross Young, ekspert rynku wyświetlaczu. Nie zapominajmy jednak, że Gurman ma informatorów w samym Cupertino, więc najprawdopodobniej jest lepiej poinformowany niż Kuo czy Young, którzy mają źródła w azjatyckim łańcuchu dostaw Apple.

Szkło hartowane do iPhone’a BananShield - twardość na poziomie szkieł Gorilla Glass💪

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: