Czekasz na nowego Maca? Oto wszystkie Maki z M2 (Pro, Max, Ultra, Extreme), które niedługo trafią do sprzedaży

Tomek Czech   27 czerwca 2022

W swoim najnowszym raporcie Mark Gurman z Bloomberga zdradza wiele szczegółów na temat nowych produktów Apple, które trafią do sprzedaży w najbliższych miesiącach. Wśród nich jest kilka Maców z nowym procesorem M2 i jego mocniejszymi wariantami – M2 Pro, M2 Max, M2 Ultra i M2 Extreme, w tym pierwszy Mac Pro z procesorem stworzonym w Cupertino.

berrolia

Mac mini, MacBook Pro i Mac Pro (M2, 2022)

Z informacji zdobytych przez Gurmana wynika, że Apple przygotowuje się do wprowadzenia na rynek:

  • nowego Maca mini w dwóch wersjach:
    • ”low-end” z M2
    • ”high-end” z M2 Pro
  • nowych MacBooków Pro 14” i 16” z procesorami M2 Pro i M2 Max
  • Maca Pro z układem M2 Ultra i M2 Extreme

Procesory z serii „M” w wersjach Pro, Max i Ultra są już znane z obecnych modeli MacBooków Pro i Maca Studio. Zupełną nowością będzie M2 Extreme, który trafi do pierwszego Maca Pro z Apple Silicon. Z dużym prawdopodobieństwem będzie to układ stanowiący niejako połączenie czterech chipów M2 Max, tak jak M1 Ultra jest swego rodzaju połączeniem dwóch chipów M1 Max.

Dziennikarz Bloomberga nie podaje, kiedy dokładnie nowe Maki trafią do sprzedaży, ale z pewnością stanie się to jesienią 2022 r. lub w pierwszej połowie 2023 r. Należy się spodziewać, że większość tych komputerów (jeśli nie wszystkie) pojawią się na rynku jeszcze przed końcem tego roku.

Mark Gurman podał też kilka szczegółów na tamat Apple Watch Series 8 – przeczytasz o tym tutaj.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: