Wyciekają rendery AirPods Pro 2 – sporo nowości

Łukasz Bernaczyk   27 czerwca 2022

W sieci pojawiły się nowe grafiki przedstawiające nadchodzące słuchawki AirPods Pro 2 wraz z nowym etui. Zdjęcia udostępniła strona 52audio, która w ubiegłym roku pokazała zdjęcia AirPods 3. generacji jeszcze przed oficjalną premierą.

berrolia

Nowe grafiki AirPods Pro 2

Udostępnione przez 52audio.com grafiki mające przedstawiać nadchodzące słuchawki AirPods Pro 2 to najprawdopodobniej rendery, a nie zdjęcia – trudno to jednoznacznie stwierdzić ze względu na nie najwyższą jakość grafik.

Istnieje jednak bardzo duże prawdopodobieństwo, że dokładnie tak właśnie będą wyglądały nowe AirPods Pro 2, gdyż – jak wspomniałem – ten sam blog w ubiegłym roku, jeszcze przed premierą, udostępnił grafiki AirPods 3, które poźniej znalazły 100% pokrycie w rzeczywistości.

Jak widzimy na renderach, wygląd samych słuchawek AirPods Pro 2 w ogólne nie różni się od pierwszej generacji. Początkowo mówiło się, że słuchawki zostaną przeprojektowane i pozbędą się wystających paliczków, jednak od jakiegoś czasu coraz częściej słyszymy, że wygląd jednak pozostanie bez zmian.

Jeżeli chodzi o etui AirPods Pro 2, to rendery przedstawiają dokładnie te zmiany, o których już Wam raportowaliśmy. Otwory w dolnej części wskazują na zamontowanie w etui głośnika, który będzie emitował dźwięki przy wyszukiwaniu słuchawek za pomocą funkcji Find My.

Natomiast po prawej bocznej stronie case’a widzimy zaczep pozwalający przyczepić słuchawki do paska, plecaka itp.

Redaktorzy strony 52audio twierdzą, że etui będzie posiadało port USB-C, choć dotychczasowe doniesienia wskazywały, że dalej będzie to Lightning.

Nowości w AirPods Pro 2

Najważniejszy nie jest jednak wygląd AirPods Pro 2, lecz to, co znajdzie się w ich wnętrzu, bo w tej kwestii zmiany mają być spore. Główną ma być wyposażenie słuchawek w znacznie ulepszoną, nową wersję czipu z serii „H”, który odpowiada między innymi za działanie aktywnej redukcji hałasu (ANC).

Nowy układ H2 ma umożliwić dłuższe działanie słuchawek na jednym ładowaniu, ale przede wszystkim ma oferować odtwarzanie muzyki w bezstratnym formacie Lossless (ALAC). Ponadto, AirPods Pro 2 zostaną wyposażone w Bluetooth w wersji 5.2 oraz wsparcie dla kodeka LC3, co również przełoży się na wyższą jakość dźwięku i mniejsze zużycie energii.

AirPods Pro 2 mogą też zostać wyposażone w nowe czujniki ruchu oraz sensory śledzące aktywność fizyczną i stan zdrowia użytkownika.

Premiera słuchawek spodziewana jest jesienią.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: