Raport: Apple pracuje nad nowym, dużym HomePodem z układem S8, lepszym wyświetlaczem i jakością dźwięku podobną do oryginalnego modelu

Łukasz Bernaczyk   27 czerwca 2022

W swoim najnowszym newsletterze Mark Gurman pisze o nowym, dużym głośniku HomePod. Według redaktora Bloomberga, HomePod 2 będzie rozmiarem podobny do wycofanego ze sprzedaży w ubiegłym roku oryginalnego, pierwszego HomePoda. Głośnik otrzyma również kilka ciekawych ulepszeń.

berrolia

HomePod 2

Według zwykle dobrze poinformowanego Gurmana, Apple pracuje już nad nowym, dużym HomePodem, którego nazwa kodowa to B620. HomePod 2 ma zostać wyposażony w czip S8 z tegorocznego Apple Watch Series 8 (HomePod mini posiada układ S5, natomiast oryginalny, duży HomePod, jest wyposażony w czip A8).

Rozmiarami i jakością dźwięku HomePod 2 ma być zbliżony do pierwszej generacji dużego HomePoda. Różnice miedzy tymi głośnikami ma stanowić lepszy wyświetlacz, który trafi do nowego modelu. Według informatorów, być może będzie to nawet wyświetlacz multi-touch.

Niedawno o pracach nad nowym, dużym HomePodem informował także analityk Ming-Chi Kuo, o czym pisaliśmy tutaj.

O różnych nowych modelach HomePoda mówi się już od dłuższego czasu. Według niektórych źródeł, Apple miało pracować nad HomePodem wyposażonym w dotykowy ekran, HomePodem połączonym w jednym urządzeniu z Apple TV, a także właśnie nad nową generacją oryginalnego, dużego głośnika.

Cena HomePoda 2 nie jest znana, ale z dużym prawdopodobieństwem Apple nie powtórzy błędu z pierwszej generacji HomePoda, który był po prostu zbyt drogi. Według redaktorów 9to5Mac, cena HomePoda 2 nie przekroczy 300 dolarów.

Premiera nowego modelu ma się odbyć na początku 2023 r.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: