Nowa funkcja Apple Watcha tylko dla Series 8 – nie dla starszych modeli

Tomek Czech   28 czerwca 2022

Jeszcze przed WWDC 2022 dziennikarz Bloomberga, Mark Gurman, zapowiadał, że jedną z nowych funkcji watchOS 9 będzie zupełnie nowy tryb oszczędzania energii. Tak się jednak nie stało – Gurman twierdzi, że to dlatego, że funkcja ma być jednak dostępna jedynie na Apple Watch Series 8.

berrolia

Apple Watch Series 8 (2022) z nowym trybem oszczędzania energii

Obecnie w watchOS mamy do dyspozycji tryb “Oszczędzaj energię”. Problem jest jednak taki, że w tym trybie wszystkie funkcje i aplikacje naszego zegarka zostają wyłączone, a jedyną funkcjonalnością, która działa, jest pokazywanie czasu.

Nowy tryb oszczędzania energii miałby, podobnie jak na Macu, iPhonie czy iPadzie, umożliwiać działanie większości funkcji i aplikacji, ale w ograniczonym zakresie – tak, by maksymalnie wydłużyć czas pracy Apple Watcha na baterii (i np. umożliwić monitorowanie snu bez konieczności doładowywania zagarka rano).

Tryb niskiego zużycia energii w iPhonie ogranicza między innymi jasność wyświetlacza, wyłącza energochłonną łączność 5G, niektóre efekty wizualne czy odświeżanie aplikacji w tle.

Według najnowszych informacji Marka Gurmana, który ma swoje źródła w samym Cupertino, nowy tryb oszczędzania baterii ma być funkcją „hardware’ową” i będzie dostępny jedynie na Apple Watch Series 8.

Nie wiadomo, jaki nowy element hardware’u będzie odpowiadał za nową funkcję. Raczej nie chodzi o procesor, bo – jak wiemy – Series 8 ma być wyposażony w ten sam chip, co Series 6 i Series 7.

Premiera Apple Watch Series 8 jest spodziewana we wrześniu.

Szkło hartowane do iPhone’a BananShield - twardość na poziomie szkieł Gorilla Glass💪

Źródło
Grafika

 

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: