Raport: AirPods Pro 2 z czipem H2, nowym dizajnem i wsparciem dla formatu Lossless zadebiutują w drugiej połowie 2022

Łukasz Bernaczyk   6 kwietnia 2022

Znany analityk Ming-Chi Kuo twierdzi, że nowa, druga generacja AirPods Pro trafi do sprzedaży jesienią tego roku. AirPods Pro 2 mają mieć nowy wygląd, znacznie mocniejszy czip H2 i obsługiwać bezstratny format ALAC.

berrolia

AirPods 2 – premiera w drugiej połowie 2022

Ming-Chi Kuo to dobrze poinformowany analityk, który informacje czerpie przede wszystkim z łańcucha dostaw Apple.

W swoim najnowszym wpisie Kuo podaje, że AirPods Pro 2. generacji trafią do sprzedaży jeszcze w tym roku, a dokładniej w jego drugiej połowie.

Z wcześniejszych informacji analityka wiemy, że nowe AirPods Pro mają obsługiwać odtwarzanie muzyki w bezstratnym formacie Lossless (ALAC). Poza tym słuchawki otrzymają znacznie ulepszoną, nową wersję czipu z serii „H”, który odpowiada między innymi za działanie aktywnej redukcji hałasu (ANC).

Nowy układ H2 ma umożliwić dłuższe działanie słuchawek na jednym ładowaniu.

AirPods Pro 2 mają też otrzymać nowy dizajn, bez wystających „paliczków”, co wyglądem zbliżyłoby je do Beats Studio Buds.

Kuo twierdzi także, że AirPods Pro 2 będą wyposażone w nowe czujniki ruchu oraz sensory śledzące aktywność fizyczną i stan zdrowia użytkownika.

Pojawiały się też doniesienia, że etui AirPods Pro 2 zostanie wyposażone w małe głośniczki, ułatwiające lokalizację słuchawek przy użyciu aplikacji Znajdź.

Analityk twierdzi również, że w momencie wprowadzenia do sprzedaży AirPods 2, pierwsza generacja tych słuchawek zostanie wycofana z oferty Apple.

Tym samym firma z Cupertino zamierza uniknąć błędu, który zdaniem Kuo został popełniony przy wprowadzeniu do sprzedaży AirPods 3. Wtedy Apple nie wycofało z oferty AirPods 2 i obie generacje słuchawek są sprzedawane równolegle, co ma być przyczyną nieco słabszego popytu na AirPods 3.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: