Raport: Apple Watch “Extreme” będzie miał większy ekran, mocną metalową obudowę, większą baterię i wyższą cenę

Łukasz Bernaczyk   7 lipca 2022

Dobrze poinformowany redaktor Bloomberga – Mark Gurman, zdradził kilka ciekawych informacji na temat zupełnie nowego zegarka Apple w wersji „Extreme”, który ma zadebiutować w tym roku. Większy ekran, większa bateria i wzmocniona obudowa to jego główne cechy. Niestety będzie też znacznie droższy od standardowego modelu.

berrolia

Apple Watch “Extreme Sports”

Według Gurmana, nowy Apple Watch “Extreme Sports” będzie posiadał ekran większy o około 7% od największego obecnie zegarka Apple, czyli Apple Watch Series 7. Przekątna ekranu sięgnie prawie dwóch cali, co najprawdopodobniej przełoży się na długość koperty około 47 mm (Series 7 ma 45 mm). Rozdzielczość wyświetlacza będzie wynosić około 410 x 502 piksele.

Nowy Apple Watch w wersji „Extreme” ma być znacznie bardziej odporny na uderzenia dzięki obudowie z „mocnego metalu” (być może tytanu). Ekran ma być też znacznie bardziej odporny na zarysowania.

Zegarek ma również otrzymać większą, a tym samym pojemniejszą baterię, która pozwoli na dłuższe działanie na jednym ładowaniu, co jest szczególnie ważne, kiedy Apple Watch korzysta z wielu wbudowanych sensorów rejestrując parametry treningu.

Jeżeli chodzi o pozostałe komponenty, to będą one identyczne jak w Apple Watch Series 8, włącznie z procesorem S8, który będzie miał identyczny parametry, jak układy S7 i S6 w dwóch poprzednich generacjach Apple Watchy. Zegarek będzie również wyposażony w czujnik do pomiaru temperatury ciała użytkownika.

Niestety zegarek w wersji „Extreme” nie będzie tani – informatorzy Gurmana podają, że będzie kosztował więcej niż obecny model ze stali nierdzewnej, którego ceny zaczynają się obecnie od 3299 zł.

MacBooki Pro i Air w zaawansowanych konfiguracjach dostępne od ręki w Lantre

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: