Raport: nowy Apple Watch (Series 8/„Extreme”) będzie miał większy ekran

Tomek Czech   4 lipca 2022

W ostatnim czasie słyszeliśmy, że Apple Watch Series 8 będzie potrafił mierzyć temperaturę ciała użytkownika i będzie posiadał nowy tryb niskiego zużycia energii oraz funkcję łączności satelitarnej. Dzisiaj pojawiła się nowa informacja na temat tegorocznego zegarka z Cupertino –  co najmniej jeden z modeli będzie posiadał większy ekran od Apple Watch Series 7.

berrolia

Apple Watch 2022 – Series 8/„Extreme” – z większym wyświetlaczem

W ubiegłym roku Apple kolejny raz zwiększyło rozmiar ekranu flagowego Apple Watcha – wysokość wyświetlacza w modelach Series 7 wzrosła o 1 mm – z 40 i 44 mm do 41 i 45 mm.

Wcześniej, do modelu Series 3, wysokość ta wynosiła 38 i 42 mm.

Wygląda na to, że w tym roku ekran Apple Watcha znowu się powiększy – dobrze poinformowany Ross Young, ekspert globalnego rynku wyświetlaczy, zdradza, że co najmniej jeden z tegorocznych modeli będzie miał ekran o przekątnej 1,99 cala – dla porównania, przekątna obecnego modelu Series 7 w wersji 45 mm ma 1,9 cala.

Grafika: 9to5Mac

Nie wiadomo, czy większy ekran otrzyma Apple Watch Series 8 czy nowy model „Extreme” ze wzmocnioną obudową. Być może zmiana będzie dotyczyć obydwu zegarków.

Jeszcze w ubiegłym roku Ross zapowiadał, że w 2022 r. Apple może po raz pierwszy wprowadzić na rynek flagowy model Apple Watcha w trzech rozmiarach.

We wczorajszym raporcie Mark Gurman z Bloomberga wspominał, że Apple Watch Series 8 może posiadać ulepszony, jaśniejszy ekran. Zaznaczył jednak, że informacje te nie są jeszcze potwierdzone.

Oprócz Apple Apple Watch Series 8 i modelu „Extreme” Apple ma jesienią wprowadzić na rynek jeszcze jeden model swojego zegarka – Apple Watch SE 2. generacji.

Premiera wszystkich nowych Apple Watchy jest spodziewana we wrześniu.

MacBooki Pro i Air w zaawansowanych konfiguracjach dostępne od ręki w Lantre

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: