Bloomberg potwierdza: nowy Apple Watch z funkcją łączności satelitarnej

Tomek Czech   25 kwietnia 2022

Kilkanaście dni temu Mark Gurman z Bloomberga podawał, że Apple może dodać funkcję łączności satelitarnej nie tylko do iPhone’a, ale też do Apple Watcha. Wtedy nie było jeszcze jednak wiadomo, kiedy ta funkcjonalność miałaby trafić do smartwatcha z Cupertino. W swoim najnowszym raporcie Gurman pisze, że komunikacja satelitarna pojawi się albo w tym roku w Apple Watch Series 8, albo w przyszłym, w dziewiątej generacji zegarka.

berrolia

Apple Watch (Series 8) z funkcją łączności satelitarnej

Tak jak w przypadku iPhone’a, łączność satelitarna w Apple Watchu będzie ograniczona do sytuacji alarmowych (przynajmniej początkowo) i posłuży do wysyłania wiadomości tekstowych lub alertu SOS, kiedy wypadek zdarzy się w miejscu pozbawionym łączności komórkowej.

Gurman podawał, że Apple pracuje nad dwoma funkcjami związanymi z komunikacją satelitarną w sytuacjach alarmowych:

  • pierwszą z nich mają być wiadomości alarmowe wysyłane nawet bez zasięgu sieci komórkowej z poziomu aplikacji iMessage. Będzie je można wysyłać do naszych kontaktów alarmowych oraz do policji, pogotowia czy straży pożarnej. Takie wiadomości będą oznaczone szarym kolorem (wiadomości iMessage mają kolor niebieski, a zwykłe SMSy kolor zielony);
  • druga funkcja ma dotyczyć automatycznego raportowania o większych wypadkach, jak katastrofa lotnicza czy morska.

Całość ma według dziennikarza Bloomberga działać na takiej samej zasadzie, jak dostępne już na rynku Garmin inReach Explorer czy podobne urządzenia firmy SPOT.

Informatorzy Gurmana nie wykluczją, że Apple umieści swoje własne satelity na bliskiej orbicie okołoziemskiej (Low Earth Orbit – LEO), ale nie stanie się to wcześniej niż za kilka lat.

O nowościach, których możemy się spodziewać w watchOS 9 przeczytasz tutaj.

Z informacji Bloomberga wynika, że jest bardzo prawdopodobne, że funkcja łączności satelitarnej pojawi się już w tym roku w iPhonie 14.

Najlepsza oferta Apple dla firm👇

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: