Nowości w watchOS 9 – pomiar temperatury ciała, przeprojektowane tarcze, nowy tryb oszczędzania energii (i więcej)

Łukasz Bernaczyk   13 kwietnia 2022

Bloomberg podaje, że tegoroczny system operacyjny dla zegarków Apple – watchOS 9, przyniesie sporo ciekawych zmian. Cześć z nich dotyczy przeprojektowania i rozszerzenia możliwości obecnych już funkcjonalności, ale będą też zupełnie nowe funkcje.

berrolia

watchOS 9 – nowy tryb oszczędzania energii

Jedną z nowości ma być zupełnie nowy tryb niskiego zużycia energii.

Obecnie w watchOS mamy do dyspozycji tryb “Oszczędzaj energię”. Problem jest jednak taki, że w tym trybie wszystkie funkcje i aplikacje naszego zegarka zostają wyłączone, a jedyną funkcjonalnością, która działa, jest pokazywanie czasu.

Nowy tryb oszczędzania energii miałby, podobnie jak na Macu, iPhonie czy iPadzie, umożliwiać działanie większości funkcji i aplikacji, ale w ograniczonym zakresie, tak, by maksymalnie wydłużyć czas pracy Apple Watcha na baterii (i np. umożliwić monitorowanie snu bez konieczności doładowywania zagarka rano).

Tryb niskiego zużycia energii w iPhonie ogranicza między innymi jasność wyświetlacza, wyłącza energochłonną łączność 5G, niektóre efekty wizualne czy odświeżanie aplikacji w tle.

watchOS 9 – pomiar temperatury i inne funkcje monitorowania zdrowia

watchOS 9 ma rozbudować funkcjonalność wykrywania migotania przedsionków serca – oprócz samego wykrywania migotania, aplikacja ma także śledzić i raportować, jak często użytkownik znajduje się w stanie zagrożenia migotaniem przedsionków i czy w związku z tym powinien się skontaktować z lekarzem.

Bloomberg potwierdza, że Apple Watch Series 8 może zostać wyposażony w czujnik pomiaru temperatury ciała, w związku z czym w watchOS 9 może pojawić się funkcja pomagająca w planowaniu czy zapobieganiu ciąży. W kolejnych wersjach zegarka czujnik może też alarmować o podwyższonej temperaturze ciała, ale na razie nie będzie pokazywał dokładnej temperatury.

W nowej wersji systemu operacyjnego dla zegarka Apple ma się pojawić jeszcze bardziej zaawansowana funkcja monitorowania snu oraz możliwość śledzenia kolejnych typów aktywności fizycznej.

Kolejną nowością w watchOS 9 ma być zupełnie nowa aplikacja do kontrolowania regularnego przyjmowania leków (będzie przypominać użytkownikowi o konieczności zażycia tabletki lub innego leku).

watchOS 9 – nowe tarcze zegarka

Źródła Bloomberga donoszą też, że w watchOS 9 zobaczymy odświeżone i nieco przeprojektowane tarcze zegarka.

Niektóre z obecnych od dawna tarcz nigdy nie zostały dostosowane do większego ekranu nowych modeli Apple Watcha oraz do zmieniającego się dizajnu systemu operacyjnego. W watchOS 9 zobaczymy kilka nowych tarcz, ale również te dobrze nam znane, lecz w nowym wydaniu, dostosowane do obecnych standardów Apple.

Zobacz też: Ciekawa nowa funkcja w iOS 16 i watchOS 9

watchOS 9 – kiedy?

Premiera watchOS 9 odbędzie się 6 czerwca podczas konferencji WWDC 2022. Tego samego dnia pierwsza beta nowego systemu powinna zostać udostępniona deweloperom. Finalna wersja watchOS 9 najprawdopodobniej będzie dostępna we wrześniu, wraz z premierą Apple Watch Series 8.

CYBER WEEK W LANTRE (APPLE AUTHORIZED RESELLER)

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: