watchOS 9: Apple Watch Series 4 i 5 otrzymają funkcję rekalibracji baterii

Łukasz Bernaczyk   4 lipca 2022

Testerzy deweloperskiej wersji beta systemu watchOS 9 posiadający Apple Watcha serii 4 lub 5 skarżyli się, że zegarek wyświetla błędne wartości poziomu naładowania baterii. Apple uspokaja i informuje, że druga wersja beta, podobnie jak finalna wersja watchOS 9 wprowadzi narzędzie rekalibrujące baterię w tych modelach, co zaowocuje dokładniejszymi wskazaniami dotyczącymi aktualnego poziomu naładowania akumulatora w zegarkach Apple Watch.

berrolia

watchOS 9 z funkcją rekalibracji baterii dla Apple Watch Series 4 i 5

Po udostępnieniu przez Apple pierwszej deweloperskiej wersji beta zbliżającego się wielkimi krokami systemu watchOS 9 okazało się, że użytkownicy najstarszych kompatybilnych z tym systemem operacyjnym zegarków Apple, czyli Apple Watch serii 4 i 5, którzy zainstalowali watchOS 9, mają problem z niepoprawnymi wskazaniami stanu naładowania baterii.

Najnowsze informacje z oficjalnych notatek, dołączonych do drugiej wersji beta watchOS 9 wskazują, że wraz z watchOS 9 developer beta 2 Apple poradziło sobie z tym problemem, w sposób niemal identyczny, jak z błędnymi wartościami poziomu naładowania baterii w iPhonie 11 po zainstalowaniu iOS 14.

watchOS 9 developer beta 2, podobnie jak później finalna wersja watchOS 9, będą miały wbudowane w system narzędzie rekalibrujące baterię w Apple Watch serii 4 i 5. Proces ponownej kalibracji maksymalnej pojemności baterii w tych zegarkach będzie automatyczny i odbędzie się podczas instalacji watchOS 9, więc użytkownik nie musi się matrwić, że zapomni wykonać tej czynności.

Po ponownym uruchomieniu i zakończeniu procesu instalacji watchOS 9 bateria będzie już prawidłowo skalibrowana, co zaowocuje prawidłowymi i dokładnymi wskazaniami aktualnego stanu naładowania.

Przypomnę, że Apple pokazało watchOS 9 po raz pierwszy na początku czerwca, podczas prezentacji otwierającej konferencję WWDC 2022. Obecnie system dostępny jest wyłącznie dla programistów w postaci wersji “developer beta”.

W lipcu spodziewamy się upublicznienia wersji beta dla wszystkich użytkowników Apple Watcha, natomiast oficjalna premiera finalnej wersji systemu watchOS 9 to najprawdopodobniej wrzesień tego roku wraz z premierą zegarków Apple Watch Series 8.

Najlepsza oferta Apple dla firm👇

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: