Jest pierwszy test szybkości MacBooka Air z M2 – wyraźny przyrost mocy w porównaniu z M1

Tomek Czech   10 lipca 2022

W bazie Geekbench 5 pojawiły się pierwsze benchmarki nowego MacBooka Air z procesorem M2, który wchodzi do sprzedaży już w najbliższy piątek. Wynik testu wydajnościowego pokazują, że komputer z nowym chipem jest wyraźnie, o około 20%, szybszy od swojego poprzednika z układem M1.

berrolia

MacBook Air z M2 – test szybkości

Nowy, przeprojektowany MacBook Air jest już w rękach dziennikarzy i youtuberów, którzy w przyszłym tygodniu opublikują swoje recenzje. Jeden z nich najwyraźniej przetestował wydajność komputera używając narzędzia Geekbench 5, dlatego wynik pojawił się w bazie danych Geekbench i poznaliśmy benchmarki nowego procesora M2.

Apple oficjalnie podaje, że M2 ma około 18% szybszy CPU i nawet 35% szybszy procesor graficzny (GPU) w porównaniu z M1. Potwierdzają to testy Geekbench 5 – nowy MacBook Air z M2 i 16 GB RAM uzyskał 1899 punktów w teście wydajności jednego rdzenia (single-core) i 8965 punktów w wielowątkowym teście multi-core.

Osiągi MacBooka Air z M1 to średnio 1706 pkt. single-core (12% mniej niż MBA z M2) i 7420 pkt. multi-core (20% mniej niż MBA z M2).

Jak zauważają redaktorzy MacRumors, nowy MacBook Air jest tym samym mocniejszy od podstawowego modelu Maca Pro z 8-rdzeniowym procesorem Intel Xeon, który kosztuje niemal 5 tys. dolarów więcej.

Podobne wyniki testu Geekbench 5 co MacBooka Air z M2 uzyskał nowy MacBook Pro z tym samym procesorem.

Apple M2

Apple w ten sposób opisuje swój najnowszy chip:

M2 opracowano z wykorzystaniem udoskonalonej technologii 5-nanometrowej drugiej generacji. Został wyposażony w ponad 20 miliardów tranzystorów – o 25 procent więcej niż M1.

Jego 16-rdze­niowy system Neural Engine wykonuje nawet 15,8 biliona operacji na sekundę, przyspieszając realizację zadań w trybie samouczenia.

CPU i GPU korzystają z większej wspólnej puli zunifikowanej pamięci RAM o pojemności nawet 24 GB. A ponieważ jej przepustowość wynosi aż 100 GB/s – o 50 procent więcej w porównaniu z M1 – wielozadaniowość i jednoczesna obsługa wielu apek działają z niezachwianą płynnością.

Maki w promocyjnych cenach

Obecnie w promocji na polskim Amazonie znajdziemy kilka modeli Maca w mocno obniżonych cenach.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

***

Artykuł zawiera linki afiliacyjne do Amazon.pl

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: