Zobacz 31 nowych emoji, które trafią do urządzeń Apple

Łukasz Bernaczyk   15 lipca 2022

Emojipedia ogłosiła listę nowych emotikonek, które w ramach nowego standardu trafią jeszcze w tym roku do rządzeń elektronicznych, w tym telefonów, tabletów, komputerów i zegarków Apple.

berrolia

Emoji 15.0

31 nowych ikon emoji w ramach standardu Emoji 15.0 czeka jeszcze co prawda na ostateczną akceptację przez Unicode Consortium, ale w ubiegłych latach prawie wszystkie proponowane emotikony były akceptowane i trafiały do finalnego wydania.

Wśród nowości po raz pierwszy nie znalazły się żadne ikony przedstawiające ludzi. Są natomiast kolorowe serca, dłonie wykonujace gerst „stop”, trzęsąca się głowa, kilka zwierząt, w tym między innymi łoś, meduza, gęś i osiołek, kilka roślin (m.in. imbir i groszek) i przedmiotów oraz dwa symbole.

Apple wprowadzi nowe emoji do iPhone’ów, iPadów, Maców i Apple Watchy zapewne za pomocą jednego z uaktualnień systemowych tej jesieni.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: