Nowe szczegóły na tamat Apple Watch Pro – bateria na kilka dni, nowy wygląd, obudowa z tytanu

Tomek Czech   24 lipca 2022

Kilkanaście dni temu Mark Gurman z Bloomberga podał pierwsze informacje na temat Apple Watcha Pro, czyli nowego modelu zegarka z Cupertino, którego premiera spodziewana jest już we wrześniu. Dzisiaj dziennikarz podał kilka dodatkowych, ciekawych szczegółów dotyczących Apple Watcha w wersji „pro”.

berrolia

Apple Watch Pro (2022)

Poprzednio Mark Gurman zdradził, że Apple Watch Pro będzie miał wzmocnioną obudowę z materiału „premium”, większy ekran o przekątnej blisko 2 cale, bardziej pojemną baterię i czujnik temperatury ciała użytkownika. Ma też wspierać zaawansowane śledzenie aktywności fizycznych – m.in. pływania i wspinaczki, być dostępny jedynie w wersji „GPS + LTE”, a jego cena ma wynosić około 5 tys. zł.

Teraz Gurman podaje kolejne szczegóły:

  • bateria może wystarczyć nawet na „kilka dni użytkowania” (m.in. dzięki nowemu trybowi niskiego zużycia energii);
  • zegarek ma być znacząco większy od obecnego modelu – do tego stopnia, że zainteresowana zakupem może być tylko niewielka część obecnych użytkowników Apple Watcha;
  • wyświetlacz będzie około 7% większy od tego w obecnym modelu 45 mm;
  • Apple po raz pierwszy od lat znacząco zmieni wygląd zegarka – Gurman zastrzega jednak, że nowy dizajn będzie ewolucją obecnego prostokątnego kształtu (nowy model nie będzie okrągły), i że zegarek nie będzie miał płaskich krawędzi, o których mówi się od ubiegłego roku;
  • obudowa będzie wykonana z tytanu.

Jednocześnie Gurman podaje, że Apple kontynuuje prace nad dodaniem nowych sensorów do swojego zegarka – czujników odpowiedzialnych za pomiar ciśnienia krwi oraz poziomu cukru we krwi. Ten pierwszy nie pojawi się jednak przed 2025 r., a na drugi poczekamy jeszcze dłużej – być może nawet do końca obecnej dekady.

Przypomnę, że nie jest przesądzone, że nowy, większy zegarek ze wzmocnioną obudową będzie się nazywał „Apple Watch Pro” – takiej nazwy spodziewa się Mark Gurman, ale zaznacza, że to tylko jego podejrzenia. Wcześniej wymieniało się inne nazwy – „Apple Watch Edventure”, „Apple Watch Explorer” czy „Apple Watch Extreme”.

Oprócz tego modelu, Apple ma w tym roku wprowadzić na rynek dwa inne – Apple Watch Series 8 oraz Apple Watch SE 2. generacji.

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: