Apple sprzedaje więcej i więcej – właśnie ogłosiło kolejne rekordowe wyniki finansowe

Tomek Czech   29 lipca 2022

Spowolnienie gospodarcze, globalna inflacja, kryzys na rynku półprzewodników, opóźnienia w produkcji w chińskich fabrykach – na razie żaden z tych czynników nie jest w stanie negatywnie wpłynąć na sprzedaż produktów Apple. Firma z Cupertino ogłosiła wczoraj kolejne rekordowe wyniki finansowe.

berrolia

Wyniki finansowe Apple – 2. kwartał 2022

Za okres ostatnich trzech miesięcy (kwiecien-czerwiec) Apple odnotowało przychody w wysokości 83 miliardów dolarów (o 2% więcej niż w tym samym okresie poprzedniego roku), co jest historycznym rekordem tego kwartału.

Zysk firmy wyniósł 19,5 mld dolarów. Nieco mniej niż przed rokiem, co przy wyższych przychodach świadczy o zmniejszeniu marży na produktach.

Motorem wysokich zarobków była świetna sprzedaż iPhone’a i usług. Gorzej niż w ubiegłym roku sprzedawały się Maki, iPady i urządzenia ubieralne.

Przychody we wszystkich kategoriach:

  • iPhone: 40,67 mld dol. (wzrost o 3% w porównaniu do tego samego okresu 2021)
  • Mac: 7,38 mld dol. (-10%)
  • iPad: 7,22 mld dol. (-1,9%)
  • Urządzenia ubieralne, dom i akcesoria: 8,08 mld dol. (-7,8%)
  • Usługi: 19,60 mld dol. (+12%)

Co niezwykle istotne dla firmy, baza aktywnych urządzeń Apple sięgnęła rekordowych rozmiarów w każdym regionie geograficznym i w każdej kategorii produktowej – zdradził Luca Maestri, dyrektor finansowy Apple. Nie podał dokładnych liczb.

Udział poszczególnych kategorii produktowych w przychodach Apple:

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: