iOS 16 – kiedy premiera finalnej wersji?

Tomek Czech   6 września 2022

Aktualizacja: Apple podało oficjalną datę premiery iOS 16 – sprawdź tutaj.

***

Już jutro konferencja Apple z wieloma nowościami, dlatego wielu z Was pyta, czy również jutro, po prezentacji iPhone’a 14 Apple udostępni do pobrania najnowszą wersję oprogramowania do swoich smartfonów, czyli iOS 16. Tak się raczej nie stanie. Poniżej wyjaśniam, kiedy spodziewać się premiery finalnej wersji iOS 16.

berrolia

iOS 16 – kiedy premiera?

W ostatnich latach Apple zawsze udostępniało nowe wersje iOS we wrześniu, po prezentacji nowych iPhone’ów i tuż przed tym, kiedy trafiają one w ręce pierwszych użytkowników – nowe modele zawsze posiadają już najnowszą wersję iOS.

W tym roku konferencja Apple z prezentacją czterech modeli iPhone’a 14 odbędzie się w środę, 7 września (już jutro!). Jeśli wszystko będzie jak w poprzednich latach, przedsprzedaż rozpocznie się w piątek, 9 września, a tydzień później – 16 września, telefony będą już oficjalnie dostępne w sprzedaży.

Oznacza to, że finalna wersja iOS 16 powinna zostać udostępniona do pobrania wszystkim użytkownikom w tygodniu zaczynającym się 12 września.

W który dzień dokładnie? Trudno powiedzieć – w ostatnich latach Apple udostępniło nowe wersje iOS zarówno w poniedziałek (iOS 12 i iOS 15), we wtorek (iOS 11), w środę (iOS 14), jak i w czwartek (iOS 13).

W tym roku będzie to miało miejsce w jeden z poniższych dni:

  • poniedziałek, 12 września
  • wtorek, 13 września
  • środa, 14 września
  • czwartek, 15 września

Zamów iPhone’a 14 Pro w przedsprzedaży z dostawą już 16.09!

Dokładną datę premiery iOS 16 Apple zapewne poda podczas jutrzejszej konferencji (choć może też ogłosić, że stanie się to “w przyszłym tygodniu”). Z dużym prawdopodobieństwem po zakończeniu konferencji zostanie udostępniona ostatnia wersja beta iOS 16, czyli iOS 16 RC (Release Candidate).

Wraz z iOS 16 Apple udostępni też watchOS 9.

Premiera iPadOS 16 jest opóźniona i odbędzie się w październiku. Wtedy też pojawi się finalna wersja macOS Ventura.

CYBER WEEK W LANTRE (APPLE AUTHORIZED RESELLER)

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: