Bloomberg: Apple Watch Pro ma być bezpośrednim konkurentem najmocniejszych Garminów

Tomek Czech   6 września 2022

Według najnowszych informacji zdobytych przez Marka Gurmana z Bloomberga, Apple Watch Pro nie będzie po prostu lepszą wersją standardowego modelu zegarka z Cupertino – tak, jak jest w przypadku iPhone’ów, ale zegarkiem typowo sportowym, przeznaczonym dla wymagających użytkowników uprawiających sporty, zwłaszcza ekstremalne.

“Apple Watch Pro jest zaprojektowany, by rzucić wyzwanie najmocniejszym zegarkom Garmina” – twierdzi Gurman.

berrolia

Apple Watch Pro – bezpośredni konkurent Garmina

Dziennikarz przypomina mało znany fakt – choć Apple ma aż 36% udziału w rynku smartwatchy, to nie firma z Cupertino jest liderem na rynku najdroższych smartzegarków, kosztujących powyżej 500 dolarów. W tej kategorii liderem jest właśnie Garmin.

Gurman podaje przykład popularnego modelu Garmin tactix 7 – Pro Edition, który kosztuje 1300 dol. (w Polsce około 6 tys. zł).

Apple Watch Pro ma mieć bardzo wytrzymałą obudowę wykonaną z tytanu oraz duży ekran, który umożliwi wyświetlanie nowych tarcz z większą ilością pomiarów na żywo i statystyk.

Będzie miał też wiekszą baterię, a do tego nowy tryb oszczędzania energii. Niedawno Gurman podawał, że bateria w Apple Watch Pro wytrzyma nawet “kilka dni użytkowania”.

Z informacji zdobytych przez dziennikarza Bloomberga wynika też, że nowy model będzie naprawdę sporych rozmiarów, w związku z czym będzie za duży na większość nadgarstków.

Gurman spodziewa się, że Apple Watch Pro będzie kosztował co najmniej 900 – 1000 dolarów. W Polsce będzie to najprawdopodobniej co najmniej 5 tys. zł.

CYBER WEEK W LANTRE (APPLE AUTHORIZED RESELLER)

Apple Watch Pro – nowe rendery

Projektanci Ian Zelbo i Parker Otolani przygotowali wspólnie rendery Apple Watch Pro, opierając się na najnowszych przeciekach dotyczących wyglądu tego modelu.

Premiera Apple Watch Pro ma odbyć się podczas jutrzejszej konferencji Apple “Far out”.

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: