Apple Watch Pro z dodatkowym, programowalnym przyciskiem, tarczami i paskami tylko dla tego modelu – raport

Łukasz Bernaczyk   7 września 2022

Do konferencji Apple “Far out” pozostało raptem kilka godzin, a do internetu trafia coraz więcej informacji na temat nowego Apple Watch Pro. Mark Gurman z Bloomberga potwierdził na Twitterze, że nowy model zegarka Apple zostanie wyposażony w dodatkowy, programowalny przycisk, znajdujący się po lewej stronie oraz podał informacje o tym, że Apple Watch w wersji Pro otrzyma nowe tarcze i paski dostępne wyłącznie dla tego modelu.

berrolia

Apple Watch Pro

Dobrze poinformowany Mark Gurman z Bloomberga potwierdził w ostatnich dniach, że schematy CAD, które niedawno trafiły do sieci, rzeczywiście przedstawiają nadchodzącego Apple Watch Pro.

Gurman poinformował też, że znajdujący się na lewym boku dodatkowy przycisk będzie programowalny – użytkownik będzie mógł zdecydować, co zrobi zegarek po jego wciśnięciu. Możliwości będzie na przykład włączenie konkretnej aplikacji lub funkcjonalności Apple Watcha, a nawet uruchomienie konkretnego treningu.

W innym poście na Twitterze Gurman podał też, że Apple Watch Pro otrzyma specjalne tarcze, których nie znajdziemy w innych modelach. Jako że zegarek ma być skierowany głównie dla osób aktywnych i jednocześnie konkurować z najwyższymi modelami Garmina, tarcze te będą służyły wyświetlaniu dużej ilości pomiarów i statystyk dotyczących treningów.

Apple wprowadzi też nowe paski przeznaczone wyłącznie do Apple Watch Pro. Nie znamy żadnych dodatkowych szczegółów, ale należy spodziewać się specjalnej kolekcji opasek i pasków, podobnie jak miało to miejsce w przypadku Apple Watchy stworzonych we współpracy z Nike.

Przypomnę, że konferencja Apple “Far Out” rozpoczyna się już dziś o godzinie 19:00 polskiego czasu. Na ThinkApple będziemy relacjonować wszystkie wydarzenia na bieżąco.

Gdzie oglądać konferencję na żywo? Sprawdź tutaj.

CYBER WEEK W LANTRE (APPLE AUTHORIZED RESELLER)

Grafika

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: