Wiemy, jak będzie wyglądał Apple Watch Pro – wyciekają schematy CAD

Tomek Czech   5 września 2022

Aktualizacja: Mark Gurman z Bloomberga potwierdził, że tak rzeczywiście będzie wyglądał Apple Watch Pro.

***

Apple Watch (8) Pro ma być jedną z najciekawszych nowości, które zobaczymy w środę na konferencji Apple “Far out”. W sieci pojawiły się schematy produkcyjne nowego zegarka, z których dowiadujemy się, jak będzie on wyglądał. Zmian jest sporo!

berrolia

Apple Watch (8) Pro – znamy nowy dizajn

Schematy CAD udostępniła strona 91mobilesznana z publikowania przecieków na temat nowych produktów Apple.

Potwierdza się, że Apple Watch Pro będzie miał płaski ekran. Ten w obecnych modelach ma zaokrąglone krawędzie.

Na prawym boku widzimy Digital Crown i podłużny przycisk umieszczone na dodatkowym wybrzuszeniu. Koronka jest w nim częściowo “zatopiona” – prawdopodobnie zarówno dla łatwiejszej obsługi, jak i dodatkowej ochrony.

Wygląda na to, że Apple Watch Pro będzie miał dodatkowy przycisk – na schematach CAD widzimy go po lewej stronie koperty. Nad nim umieszczone są otwory głośnika.

Zegarek ma mieć większy ekran od obecnych modeli – blisko 2-calowy. Koperta ma być rozmiaru 47-48 mm, choć mówi się nawet o 49 mm (obecnie największy model ma 45 mm).

Z ostatnich informacji Marka Gurmana z Bloomberga wynika, że dotychczasowe paski będą pasowały do Apple Watch Pro, jednak mogą nie wyglądać z nim najlepiej, jako że zegarek będzie znacznie większy od obecnych modeli. Apple wprowadzi nowe paski przeznaczone specjalnie dla nowego zegarka w wersji “pro”.

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Apple Watch Pro będzie miał wzmocnioną obudowę wykonaną z tytanu, bardziej pojemną baterię “wystarczającą na kilka dni” i czujnik temperatury ciała użytkownika. Ma wspierać zaawansowane śledzenie aktywności fizycznych – m.in. pływania i wspinaczki, być dostępny jedynie w wersji „GPS + LTE”, a jego cena ma wynosić ponad 5 tys. zł.

Więcej o Apple Watch Pro przeczytasz tutaj.

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: