Bloomberg: premiera AirPods Pro 2 już w środę. Co wiemy o nowym modelu?

Łukasz Bernaczyk   5 września 2022

Już w najbliższą środę odbędzie się konferencja Apple “Far Out”, na której zobaczymy premierę nowej linii iPhone’ów 14 oraz zegarków Apple Watch Series 8. Według Marka Gurmana z Bloomberga, na tym jednak nie koniec nowości, ponieważ firma z Cupertino zaprezentuje również AirPods Pro 2.

berrolia

Premiera AirPods Pro 2 na konferencji “Far Out”

AirPods Pro 2 wizualnie mają niewiele się różnić od swoich poprzedników. Nieco odmienione będzie natomiast etui – w dolnej części znajdą się otwory głośników pozwalających emitować dźwięk podczas wyszukiwania słuchawek za pomocą funkcji Find My, natomiast po prawej, bocznej stronie znajdziemy zaczep, pozwalający przyczepić słuchawki do paska, plecaka itp.
Same słuchawki będą najprawdopodobniej wyglądały niemal identycznie jak AirPods Pro 1. generacji. Początkowo mówiło się, że słuchawki zostaną przeprojektowane i nie będą już posiadały wystających “patyczków”, jednak od jakiegoś czasu coraz częściej słyszymy, że wygląd jednak pozostanie bez zmian.

Największe zmiany zajdą wewnątrz samych słuchawek. Nowy układ H2 ma umożliwić dłuższe działanie słuchawek na jednym ładowaniu, ale przede wszystkim ma oferować odtwarzanie muzyki w bezstratnym formacie Lossless (ALAC).

Ponadto, AirPods Pro 2 zostaną wyposażone w Bluetooth w wersji 5.2, wsparcie dla kodeka LC3 oraz specyfikacji LE Audio, co również przełoży się na wyższą jakość dźwięku i mniejsze zużycie energii oraz możliwość podłączenia słuchawek do kilku źródeł dźwięku jednocześnie.

AirPods Pro 2 mogą też zostać wyposażone w nowe czujniki ruchu oraz sensory śledzące aktywność fizyczną i stan zdrowia użytkownika.

CYBER WEEK W LANTRE (APPLE AUTHORIZED RESELLER)

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: