iPhone 15 z Dynamic Island, ale bez dwóch ważnych funkcji modeli “pro” – raport

Łukasz Bernaczyk   19 września 2022

Z najnowszych doniesień wynika, że wszystkie modele przyszłorocznego iPhone’a 15 mają posiadać dwa wycięcia w ekranie – jedno okrągłe, drugie podłużne, które obecnie zarezerwowane są wyłącznie dla iPhone’ów 14 Pro i 14 Pro Max, a dzięki dodatkowym funkcjonalnościom systemu nazywane są Dynamic Island.

berrolia

iPhone 15 i 15 Plus również z Dynamic Island

Ross Young, znany analityk i ekspert ds. wyświetlaczy, posiadający wiele kontaktów wśród producentów ekranów, poinformował za pomocą Twittera, że również dwa tańsze modele przyszłorocznego iPhone’a 15 będą pozbawione notcha i jednocześnie wyposażone w Dynamic Island.

Dynamic Island to nowy zespół wycięć w ekranie, które zastąpiły notcha, otoczonych dodatkową czarną przestrzenią wyświetlaną na ekranie, która dynamicznie zmienia swój rozmiar i wyświetla różnego rodzaju informacje o przychodzących połączeniach, odtwarzanej muzyce, użyciu Face ID itp.

Obecnie Dynamic Island występuje wyłącznie w iPhonie 14 Pro i iPhonie 14 Pro Max, natomiast z informacji zdobytych przez zwykle dobrze poinformowanego Younga wynika, że w przyszłym roku ostatecznie pożegnamy się z notchem i “dynamiczna wyspa” pojawi się również w dwóch tańszych modelach nowych iPhone’ów, czyli w iPhonie 15 i iPhonie 15 Plus.

Jednocześnie Ross Young poinformował, że iPhone 15 i 15 Plus nie otrzymają wyświetlaczy LPTO z adaptacyjną częstotliwością odświeżania 1 – 120 Hz, które zastosowane są w iPhonie 14 Pro i Pro Max. W przyszłorocznych tańszych wersjach nowych iPhone’ów nie ma więc co liczyć ani na ekran ProMotion, ani na funkcję niegasnącego wyświetlacza “always-on”.

MacBooki Pro i Air w zaawansowanych konfiguracjach dostępne od ręki w Lantre

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: