Apple zapowiada kolejną podwyżkę cen w Polsce

Tomek Czech   20 września 2022

W ostatnim czasie ceny produktów Apple w Polsce mocno wzrosły – podrożały Maki, iPhone’y, AirPodsy, Apple Watche oraz niemal wszystkie akcesoria. Zmiana cen jest powodowana głównie malejącą wartością złotego w stosunku do dolara. To właśnie jest najprawdopodobniej powodem kolejnej podwyżki – tym razem cen w App Store.

berrolia

Wyższe ceny w App Store

Apple zapowiedziało, że od 5 października wzrosną ceny zarówno aplikacji, jak i płatności wewnątrz aplikacji we wszystkich krajach strefy euro oraz w Chile, Egipcie, Japonii, Korei Południowej, Malezji, Pakistanie, Polsce, Szwecji i Wietnamie.

Nie zmienią się ceny zakupionych wcześniej autoodnawialnych subskrypcji.

Nowe progi cenowe (do 100 zł) w Polsce będą wyglądały następująco:

Wysokość wszystkich nowych progów cenowych znajdziesz tutaj.

Apple oficjalnie nie podaje powodu podwyżki cen, ale z dużym prawdopodobieństwem jest nim rosnącą systematycznie od roku siła dolara w stosunku do euro i wielu innych walut. Firma z Cupertino poinformowała tylko, że ceny w Wietnamie zostaną podniesione między innymi ze względu na zmiany podatkowe w tym kraju.

Wiele sprzętów i akcesoriów Apple w obniżonych cenach znajdziecie tutaj.

CYBER WEEK W LANTRE (APPLE AUTHORIZED RESELLER)

***

Artykuł zawiera linki afiliacyjne do Amazon.pl. Kupując przez linki afiliacyjne wspierasz ThinkApple. Dziękujemy!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: