Logitech zdradza, że nowe iPady Pro z M2 są tuż za rogiem – co o nich wiemy?

Łukasz Bernaczyk   20 września 2022

Już w październiku spodziewamy się kolejnej konferencji Apple, na której najprawdopodobniej zobaczymy nowe iPady i Maki. Firma Logitech niechcący potwierdziła właśnie, że już niedługo na rynku pojawią się nowe iPady Pro 11″ i 12,9″. Sprawdźmy, co już wiadomo o tych modelach.

berrolia

Nowe iPady Pro 11″ i 12,9″ (2022)

Logitech, promując swój nowy rysik Crayon, kompatybilny ze wszystkimi iPadami wyprodukowanymi w roku 2018 i nowszymi, zaprezentowała pełną listę wspieranych przez rysik tabletów Apple.

Wsród nich znalazły się następujące modele:

  • iPad Pro 12.9-inch (6th gen)
    • Model: Coming soon
  • iPad Pro 11-inch (4th gen)
    • Model: Coming Soon

Obecnie najnowsze iPady Pro w ofercie Apple to:

  • iPad Pro 11″ (3. generacji)
  • iPad Pro 12,9″ (5. generacji).

Obydwa wyposażone są w układ M1.

Opisane przez Logitech “iPad Pro 11-inch (4 gen.)” i “iPad Pro 12.9-inch (6 gen.)” to właśnie modele, których premiery spodziewamy się w październiku. Jako, że Logitech bardzo blisko współpracuje z Apple przy tworzeniu rysików Crayon, które nota bene jako jedyne rysiki firmy trzeciej oferuje pełną funkcjonalność Apple Pencil, firma ta posiada zapewne sprawdzone informacje na temat nadchodzącej, nowej generacji iPadów Pro.

Przypomnę, że iPady Pro 11″ i 12,9″ nowej generacji mają otrzymać układ M2 oraz szklaną tylną obudowę umożliwiającą ładowanie bezprzewodowe – klasycznie w standardzie Qi, jak i poprzez magnetyczne złącze MagSafe.

Nie jest wykluczone, że nowe iPady Pro  zaoferują również bezprzewodowe ładowanie zwrotne, dzięki któremu można będzie naładować np. AirPodsy po położeniu ich na obudowie iPada. Wiemy, że Apple testowało taką funkcjonalność, ale nie ma pewności, że znajdzie się ona w tegorocznych modelach.

Nowy iPad Pro 12,9″ będzie nadal wyposażony w ekran mini-LED. Początkowo mówiło się, że tego samego typu ekran znajdzie się równie w nadchodzącym iPadzie Pro o przekątnej 11″, jednak ostatnie doniesienia w tej kwestii wskazują na to, że Apple w tym urządzeniu pozostanie jednak przy wyświetlaczu LCD.

Oprócz nowych iPadów Pro, na październikowej konferencji spodziewamy się również premiery nowego, budżetowego iPada 10 generacji ze złączem USB-C oraz nowych Maców z M2, w tym pierwszego Maca Pro wyposażonego w procesor Apple Silicon.

Podczas październikowego eventu Apple powinno podać też daty premiery iPadOS 16 i macOS Ventura.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: