Nowy, budżetowy iPad 10 generacji oraz potężne iPady Pro z układami M2 mogą zostać zaprezentowane już w październiku (raport)

Łukasz Bernaczyk   16 sierpnia 2022

Wiele wskazuje na to, że w najbliższym czasie czeka nas prawdziwy wysyp nowych urządzeń Apple. Bo zbliżającej się, wrześniowej premierze iPhone’ów 14 i Apple Watchy 8, już w październiku najprawdopodobniej zobaczymy nowego iPada 10 gen., nowe iPady Pro z M2 oraz być może nowe Maki.

berrolia

Konferencja z nowym iPadem 10 gen. oraz iPadami Pro z M2 już w październiku?!

Najnowsze doniesienia udostępnione przez leakera o pseudonimie “yeux1122” na koreańskim blogu Naver wskazują październik jako datę kolejnej (po wrześniowej) konferencji Apple, a na niej nowe iPady.

fot 1. rendery nowego iPada 10 gen.

Pierwszym z nich ma być przeprojektowany, budżetowy iPad 10 generacji. Nowa wersja tabletu Apple otrzyma płaskie krawędzie boczne w stylu iPadów Pro, Air czy nowego iPada mini.

W odróżnieniu od nich budżetowy iPad 10 nadal będzie wyposażony w Touch ID w przycisku Home, w dolnej ramce ekranu. Ponadto tablet będzie wyposażony w układ A14 Bionic, cztery głośniki, port USB-C oraz modem 5G.

Kolejnymi dwoma nowościami będą nowe iPady Pro wyposażone w układ M2 oraz złącze MagSafe. W nowych tabletach Apple z linii Pro mają się również znaleźć jeszcze lepsze ekrany OLED.

Powyższe doniesienia leakera “yeux1122” co prawda potwierdzają wcześniejsze informacje z Bloomberga jednak mimo wszystko trzeba je traktować z lekki przymróżeniem oka. Leaker ten co prawda w przeszłości podawał prawdziwe informacje na temat iPada Air ale zdażyło mu się również udostępniać nieprawdziwe informacje na temat rzekomego “iPada mini Pro”.

Jeżeli kolejna konferencja Apple odbędzie się rzeczywiście w październiku możemy się na niej spodziewać premier kolejnych komputerów Mac z układem M2. Mogą to być odświeżone MacBooki Pro 14″ i 16″ oraz nowy Mac mini.

Źródło

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: