Apple udostępniło iOS 16 w wersji public beta 4 oraz developer beta 6 (raport)

Łukasz Bernaczyk   16 sierpnia 2022

Wczoraj, wieczorem Apple udostępniło najnowsze wersje beta swoich systemów operacyjnych w tym również iOS 16 developer beta 6 oraz iOS 16 public beta 4. Zobaczmy jakie zmiany niosą najnowsze wersje beta systemu operacyjnego dla iPhone’ów.

berrolia

iOS 16 public beta 4 / developer beta 6 – zmiany i nowości

Udostępnione przez Apple, kolejne wersje beta iOS 16 to dokładnie iOS 16 developer beta 6 i równoważny iOS 16 public beta 4.

Obie te wersje są dokładnie tym samym wydaniem, jedyną różnicą są osoby mające dostęp do pobrania i testowania konkretnych systemów.

Jasno widać, że powoli zbliżamy się do finalnej wersji iOS 16 gdyż zmiany w najnowszych betach to w zasadzie wyłącznie naprawki wykrytych wcześniej błędów.

Jedyną zauważoną zmianą funkcjonalną jest możliwość wyłączenia indykatora naładowania baterii w trybie niskiego zużycia energii.

fot 1. indykator naładowania baterii w trybie niskiego zużycia w iOS 16 public beta 3 / developer beta 5

Indykator naładowania baterii został wprowadzony w poprzedniej wersji iOS 16 public beta 3 / developer beta 5 i przy działaniu iPhone’a w trybie niskiego zużycia energii indykator naładowania zawsze był widoczny niezależnie czy włączyliśmy go w ustawieniach czy też nie.

fot 2. indykator naładowania baterii w trybie niskiego zużycia w iOS 16 public beta 4 / developer beta 6

W iOS 16 public beta 4 / developer beta 6 zostało to poprawione i wskaźnik naładowania jest widoczny wyłącznie kiedy jest włączony, nawet w trybie niskiego zużycia energii.

Przypomnę, że finalna wersja iOS 16 spodziewana jest już za około miesiąc wraz z premierą całej linii iPhone’ów 14.

Oprócz nowej bety iOS 16, Apple udostępniło również kolejne wersje beta swoich pozostałych systemów operacyjnych, czyli:

  • iPadOS 16 developer beta 6,
  • watchOS developer beta 6,
  • tvOS 16 developer beta 6.
Źródło

MacBooki Pro i Air w zaawansowanych konfiguracjach dostępne od ręki w Lantre

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: