iPhone 14 – kiedy premiera (prezentacja, przedsprzedaż, sprzedaż)?

Tomek Czech   18 lipca 2022

Premiera iPhone’a 14 zbliża się wielkimi krokami. Choć Apple, jak inni producenci, ma problemy z masową produkcją swoich sprzętów (głównie Maców), z wszystkich dotychczasowych przecieków wynika, że prezentacja i premiera sklepowa iPhone’a 14 nie zostaną opóźnione, dlatego spodziewamy się zobaczyć nowe flagowce z Cupertino już we wrześniu. Ale kiedy dokładnie? Spróbujmy odpowiedzieć na to pytanie.

berrolia

iPhone 14 – data prezentacji

W ostatnich latach Apple najczęściej prezentuje nowe iPhone’y w drugim pełnym tygodniu września, zazwyczaj we wtorek.

Jeśli tak samo stanie się w tym roku, konferencja, na której zaprezentowany zostanie iPhone 14 odbędzie się 13 września. To jest w tym momencie najbardziej prawdopdoobna data.

O takiej dacie mówi też leaker iHacktu, który w przeszłości podawał sprawdzone przecieki na temat nowych produktów Apple.

Ale firmie z Cupertino zdarzało się też organizować eventy w środę, dlatego nie możemy wykluczyć daty 14 września.

Musimy też pamiętać, że do czasów iPhone’a 7 Apple najczęściej prezentowało nowe iPhone’y w tygodniu następującym po święcie pracy, które w Stanach Zjednoczonych obchodzone jest 3.09, co najczęściej oznaczało drugi tydzień września. Dlatego jest też taka ewentualność, że premiera iPhone’a 14 odbędzie się 6 lub 7 września.

iPhone 14 – przedsprzedaż

Preordery na nowe iPhone’y zawsze ruszały w najbliższy piątek po konferencji Apple.

Jeśli prezentacja iPhone’a 14 odbędzie się 13 lub 14 września, to przedsprzedaż wystartuje w piątek, 16 września.

Jeśli jednak konferencja Apple z prezentacją nowych telefonów odbędzie się 6 lub 7 września, preordery ruszą w piątek, 9 września.

iPhone 14 – premiera sklepowa

Nowe iPhone’y są zazwyczaj dostępne tydzień po starcie przedsprzedaży – iPhone 14 powinien więc pojawić się w sklepach 16 lub 23 września.

iPhone 14 – premiera w Polsce

W trzech ostatnich latach Polska była w pierwszej grupie krajów, do których trafiały nowe iPhone’y. Nie mamy podstaw, by sądzić, że w tym roku będzie inaczej. iPhone’a 14 powinniśmy więc móc kupić w Polsce już 16 lub 23 września.

Podsumowując: jeśli nie będzie żadnych niespodziewanych opóźnień, najbardziej prawdopodobne daty związane z premierą iPhone’a 14 to:

  • 13 września – prezentacja
  • 16 września – przedsprzedaż
  • 23 września – premiera sklepowa

Wszystko, co dotychczas wiemy o iPhonie 14 znajdziecie tutaj.

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: