Apple wznosi iPada na nowy poziom – „niezrównana” jakość obrazu, jeszcze lżejsza konstrukcja

Łukasz Bernaczyk   19 lipca 2022

Według najnowszych doniesień, Apple kończy właśnie produkcję ostatecznych prototypów nowych iPadów z wyświetlaczami OLED. Firma z Cupertino szczególny nacisk kładzie na ulepszoną, znacznie lżejszą konstrukcję, no i oczywiście na najwyższą możliwą do osiągnięcia jakość obrazu.

berrolia

iPad (Pro) OLED – lżejszy, z „niezrównaną” jakością obrazu

Nowe informacje na temat iPadów z wyświetlaczami OLED podaje koreański portal ET News, według którego Apple niebawem zakończy produkcję finalnych prototypów iPadów wyposażonych w wyświetlacze OLED.

W produkcji prototypów firma z Cupertino wspólpracuje z dwoma dostawcami paneli OLED – LG oraz z Samsungiem.

Z informacji koreańskiego bloga wynika, że przy projektowaniu iPadów z ekranami OLED Apple skupia się głównie na dwóch aspektach. Pierwszym z nich jest lżejsza konstrukcja, która ma być możliwa do osiągnięcia między innymi przez użyty po raz pierwszy podczas produkcji ekranów proces suchego trawienia (znanego też jako „wytrawianie plazmowe”) , który znacząco zmniejszy wagę samego wyświetlacza.

Apple opracowuje nawet specjalną powłokę ochronną, która zapewni odpowiednie bezpieczeństwo znacznie odchudzonemu wyświetlaczowi.

Drugim aspektem, na który Apple szczególnie zwraca uwagę jest jakość obrazu, która zdaniem ET News ma być „bezkonkurencyjna”.

Przypomnę, że iPady z ekranami OLED spodziewane są w 2024 r. Oczywiście początkowo OLED-owe wyświetlacze trafią do iPadów Pro 11″ i 12,9″, jednak poźniej najprawdopodobniej znajdziemy je również w pozostałych tabletach Apple.

CYBER WEEK W LANTRE (APPLE AUTHORIZED RESELLER)

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: