Wyciekły rendery nowego, budżetowego iPada 10. gen. – są płaskie krawędzie, wystająca “wyspa” z kamerą oraz 4 głośniki i USB-C

Łukasz Bernaczyk   4 sierpnia 2022

W sieci pojawiły się schematy CAD nadchodzącego budżetowego iPada 10. generacji. Nowy tablet Apple wyglądem zbliży się nieco do iPada Pro oraz iPada Air, chociaż przycisk Home ze skanerem Touch ID nadal pozostanie w przedniej, dolnej ramce.

berrolia

Rendery iPada 10. generacji

Nowy, bazowy model iPada, 10. już generacji, według informacji krążących po internecie trafi do sprzedaży najprawdopodobniej jeszcze w tym roku. Wiele wskazuje na to, że jego premiera może się odbyć wraz z nowymi iPadami Pro oraz system iPadOS 16 w październiku.

Portal MySmart Price uzyskał dostęp do renderów CAD nadchodzącego, budżetowego iPada 10 gen.

Z grafik wnioskować można, że nowa wersja tabletu Apple otrzyma płaskie krawędzie boczne w stylu iPadów Pro, Air czy nowego iPada mini.

Różnicą będą ramko wokół ekranu, gdyż wzorem poprzednich modeli iPad 10 gen. utrzyma większą górną i dolną ramkę, w tej drugiej na swoim miejscu pozostanie przycisk z wbudowanym Touch ID.

Sam ekran będzie nieco większy dzięki cieńszym ramkom. Urządzenie otrzyma cztery głośniki, port USB-C oraz wystającą wyspę z tylną kamerą.

Ponadto z innych informacji wiemy, że iPada 10 generacji ma zasilać układ A14 Bionic oraz, że tablet otrzyma modem 5G.

Wymiary całkowite nowego budżetowego tabletu Apple mają wynosić 248,62 mm x 179,5 mm x 6,98 mm, co oznacza, że tablet będzie nieznacznie szerszy i minimalnie cieńszy od swojego poprzednika.

Poprzednia generacja nr 9 budżetowego iPada zadebiutowała na rynku we wrześniu 2021 roku i wyposażona jest w układ A13 Bionic, ekran 10,2 cala, nowszą przednią kamerę z wsparciem dla funcji Center Stage.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: