iPadOS 16 opóźniony z premierą w październiku, iOS zgodnie z planem we wrześniu (raport)

Łukasz Bernaczyk   4 sierpnia 2022

Według Bloomberga Apple opóźni w tym roku premierę finalnej wersji iPadOS 16 o około miesiąc, co oznacza że ta odbędzie się w październiku. Opóźnienie ma wynikać z chęci dopracowania iPadOS 16, a w szczególności nowej, przełomowej funkcji Stage Manager.

berrolia

Premiera iPadOS 16 przesunięta na październik

Redaktorzy Bloomberga dotarli do informacji, według których Apple zdecydowało przełożyć nadchodzącą premierę iOS 16 z września na październik.

Taki ruch ma pozwolić firmie z Cupertino na dopracowanie systemu, a w szczególności jego nowej, przełomowej funkcji Stage Manager znacznie zwiększającej możliwości multitaskingu na iPadach.

Stage Manager mimo entuzjastycznego przyjęcia, po udostępnieniu pierwszych wersji beta iPadOS 16 spotkał się z dużą krytyką ze względu na ilość błędów ciągle znajdujących się w tej funkcjonalności.

Ponadto nowy rodzaj multitaskingu od Apple działa obecnie wyłącznie na iPadach z układem M1.

Jeżeli chodzi o bliźniaczy system iOS 16 to jego premiera nie jest w żaden sposób zagrożona i odbędzie się już we wrześniu wraz z premierą iPhone’ów 14.

To nie pierwszy raz kiedy iOS i iPadOS będą miały osobne premiery. Podobna sytuacja miała miejsce w 2019 roku, kiedy to iOS 13 miał premierę około tydzień wcześniej od iPadOS 13.

Źródło

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: