iPhone 14 nie będzie droższy? Podstawowy model może kosztować tyle, co iPhone 13 (raport)

Łukasz Bernaczyk   3 sierpnia 2022

Najnowsze informacje wskazują, że Apple – pomimo wyższych kosztów produkcji – podobno jednak nie zwiększy ceny bazowego iPhone 14, by zniwelować efekty spowolnienia gospodarczego oraz globalnie malejącej sprzedaży smartfonów.

berrolia

iPhone 14 jednak w niezmienionej cenie?

Nowe doniesienia na temat ceny iPhone’a 14 pochodzą z koreańskiego bloga Naver, na którym jeden z użytkowników informuje, że decyzją podjętą przez najwyższy szczebel managementu Apple, bazowy model iPhone 14 będzie sprzedawany w tej samej cenie, co obecnie bazowy iPhone 13.

fot 1. iPhone 14 (wizualizacja)

W Polsce oznaczałoby to kwotę 4 199 zł brutto za iPhone’a 14  z ekranem o przekątnej 6,1 cala i pamięcią 128 GB. Cena drugiego z budżetowców nie jest znana, gdyż jak wiemy w tym roku Apple zamiast iPhone’a 14 mini zaprezentuje większego iPhone’a 14 Max/Plus, którego dotychczas nie było w ofercie firmy z Cupertino.

W ostatnim czasie wiele się mówiło o tym, że ceny tegorocznych iPhone’ów 14 poszybują w górę i to sporo. Przesłanek argumentujących tą teorię było i nadal jest sporo – droższe i ciężko dostępne komponenty, wyższe koszty transportu, wyższe koszty zatrudnienia, a u nas w kraju dodatkowo słabnąca złotówka i co za tym idzie wysoki kurs dolara.

fot 2. Od lewej wizualizacje : iPhone 14, iPhone 14 Max/Plus, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Pro Max

Wszystko to wraz wprowadzonymi niedawno przez Apple podwyżkami większości cen komputerów Mac, wskazywały, że i iPhone’ów nie kupimy już w ubiegłorocznych cenach.

Dzisiejsze  informacje są jednak światełko w tunelu a ich argumentacji również logiki odmówić nie można. Pamiętajcie jednak by traktować je z pewnym dystansem, gdyż blog Nevar co prawda przynosił w przeszłości trafne informacje na temat nadchodzących produktów, ale bywało się również, że podawane wiadomości okazywały się błędne.

Źródło

 

CYBER WEEK W LANTRE (APPLE AUTHORIZED RESELLER)

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: