Co zobaczymy na konferencji Apple w październiku?

Łukasz Bernaczyk   23 sierpnia 2022

Wszyscy fani marki Apple żyją już zbliżającą się coraz większymi krokami wrześniową konferencją Apple, na której zobaczymy nowe iPhone’y 14 oraz Apple Watche z serii 8. Jednak osoby planujące zakup iPada lub Maca powinny bardziej spoglądać w kierunku października i kolejnej konferencji Apple – sprawdźmy, co możemy na niej zobaczyć.

berrolia

Konferencja Apple – październik 2022: czego się spodziewać?

Wszelkie informacje oraz przecieki na temat Apple wskazują, że trzeci i czwarty kwartał tego roku będą czasem wysypu nowości firmy z Cupertino. Mowa tu zarówno o samych urządzeniach, jak i nowych wersjach systemów operacyjnych dla nich przeznaczonych.

W ostatnim czasie gorącym tematem jest wrześniowa konferencja Apple, na której zobaczymy cztery modele iPhone’a 14 i trzy nowe Apple Watche, w tym Apple Watch Series 8, Apple Watch SE 2 oraz Apple Watch Pro.

Jeżeli jednak planujesz w najbliższym czasie zakupić nie smartfona czy smartwatcha, a komputer lub tablet Apple, to z pewnością bardziej zainteresuje Cię kolejna konferencja, która spodziewana jest w październiku. Według najnowszego raportu Bloomberga, zobaczymy na niej:

  • Nowe iPady Pro z układem M2

O nowych iPadach Pro z procesorem M2 słyszymy co jakiś czas od kilku miesięcy. W swoim najnowszym newsletterze dobrze poinformowany Mark Gurman potwierdza, że prezentacji zarówno nowego iPada Pro o przekątnej 11 cali, jak i większego iPada Pro 12,9″ należy spodziewać się właśnie na październikowej konferencji Apple.

Oprócz nowego procesora M2, urządzenia mają otrzymać także złącze MagSafe do bezprzewodowego ładowania przez tylną obudowę i nico lepsze kamery. Być może wydłuży się też czas pracy na baterii.  Wbrew wcześniejszym doniesieniom, mówiącym, że mniejszy z iPadów Pro także otrzyma ekran mini LED, wszystko wskazuje na to, że Apple w tym urządzeniu pozostanie jednak przy wyświetlaczu LCD.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

  • iPad 10. gen.

Budżetowy iPad 10. generacji jest również spodziewany w październiku. Urządzenie ma być przeprojektowane w stylu iPadów Pro czy Air (płaskie, ostrzej ścięte krawędzie), ma zostać wyposażone w układ A14 Bionic, wyświetlacz Retina z iPada Air oraz port USB-C zamiast Lightning. Najprawdopodobniej nadal będzie posiadało przycisk Home z Touch ID w dolnej ramce (choć pojawiły się doniesienia, że Touch ID zostanie umieszczony w bocznym przycisku Power).

  • Nowe komputery Mac

Tu należy zaznaczyć, że według Marka Gurmana z Bloomberga, Apple przygotowuje kilka Maców z procesorem M2, ale nie wiadomo, czy wszystkie one zostaną zaprezentowane w październiku, czy jednak premiera niektórych z nich odbędzie się w pierwszej połowie 2023 r.

Mowa tu o pierwszym Macu Pro z Apple Silicon – w tym wypadku układem M2 Extreme oraz MacBookach Pro 14″ i 16 z układami M2 Pro oraz M2 Max, a także o nowym Macu mini z M2 Pro/Max.

W 2020 r. Apple obiecało, że w ciągu dwóch lat wyposaży wszystkie swoje komputery we własne procesory, dlatego najbardziej prawdopodobna jest premiera nowego Maca Pro.

Z ostatnich przecieków wynika też, że również nowe MacBooki Pro 14″ i 16″ powinny pojawić się na rynku jeszcze w tym roku. Na razie nie ma żadnych bardziej szczegółowych informacji na temat Maca mini z M2.

  • iPadOS 16 oraz macOS Ventura

Systemy iOS 16, watchOS 9 oraz tvOS 16 będą miały premierę najprawdopodobniej już podczas wrześniowej konferencji, to iPadOS 16 i macOS Ventura zobaczymy miesiąc później, podczas październikowego eventu Apple. Logiczne zresztą jest, że systemy przeznaczone dla iPadów i Maców zostaną zaprezentowane razem z nowymi urządzeniami.

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: