Raport: nowe MacBooki Pro 14″ i 16″ z M2 Pro/Max jeszcze w tym roku

Łukasz Bernaczyk   23 sierpnia 2022

W ostatnim czasie pojawiały się doniesienia, że – po pierwsze, układy M2 Pro oraz M2 Max będą pierwszymi procesorami Apple wyprodukowanymi w litografii 3 nm, a po drugie, że pierwszymi komputerami w nie wyposażonymi będą MacBooki Pro 14” i 16”, których spodziewano się już w październiku. Teraz analityk Ming-Chi Kuo zweryfikował te wiadomości.

berrolia

Układy M2 Pro oraz M2 Max jednak w litografii 5 nm

Zaledwie kilka dni temu tajwański Commercial Times podawał, że już we wrześniu rozpocznie się produkcja procesorów M2 Pro i M2 Max w litografii 3 nm. Jednak znacznie bardziej wiarygodny Ming-Chi Kuo twierdzi, że układy te najprawdopodobniej nadal będą produkowane w technologii 5 nm.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Ponadto Kuo podaje, że masowa produkcja nowych MacBooków Pro z M2 Pro oraz M2 Max we wspomnianej litografii 5 nm (tej samej, co wszystkie układy M1) rozpocznie się w czwartym kwartale tego roku, co z dużym prawdopodobieństwem oznacza, że komputery te trafią do sprzedaży jeszcze przed końcem 2022 r.

Ich prezentacja spodziewana jest na październikowej konferencji Apple, jednak sprzedaż raczej nie rozpocznie się wcześniej, niż w listopadzie.

Mark Gurman z Bloomberga twierdzi, że M2 Pro i M2 Max zaoferują przede wszystkim bardziej wydajną grafikę.

Pierwsze układy w litografii 3 nm – Apple M3 i A17 Bionic w 2023

Idąc dalej tym tropem oraz bazując na najnowszych informacjach od Ming-Chi Kuo, który w tej samej wiadomości dodał, że pierwsze przychody ze sprzedaży urządzeń z układami wykonanymi w litografii 3 nm firma TSMC odnotuje w pierwszej połowie 2023, należy przypuszczać, że technologia produkcji 3 nm zadebiutuje w układach M3 i A17 Bionic, które trafią do nowych Maców oraz iPhone’a 15 Pro i 15 Pro Max.

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: