Apple już we wrześniu rozpocznie masową produkcję układów M2 Pro oraz M2 Max w litografii 3 nm, przeznaczonych dla nowych MacBooków Pro 14″ i 16″(raport)

Łukasz Bernaczyk   19 sierpnia 2022

Według najnowszych informacji firma TSMC przygotowuje się do rozpoczęcia pierwszych procesorów Apple w litografii 3 nm. Będą to układy M2 Pro i M2 Max dla nachodzących, nowych MacBooków Pro.

berrolia

Produkcja układów M2 Pro i M2 Max w litografii 3 nm startuje już we wrześniu

Tajwański Commercial Times, a za nim portal MacRumors przyniosły nowe informacje na temat układów M2 Pro i M2 Max, których masowa produkcja ma rozpocząć się już we wrześniu.

Apple M2 Pro oraz M2 Max zostaną wyprodukowane przez firmę TSMC po raz pierwszy w litografii 3 nm. Przypomnę, że układy Apple M1, M1 Pro i M1 Max, jak i A14/A15 Bionic są wykonane w litografii 5 nm.

Zmiana litografii na 3 nm sprawi, że procesor będzie mógł być nieco mniejszych rozmiarów, a przy tym zawierać więcej tranzystorów, co z kolei wpłynie na wyższą wydajność oraz wyższą energooszczędność.

Nowe układy M2 Pro i M2 Max w litografii 3nm w pierwszej kolejności trafią do spodziewanych jeszcze w tym roku zaktualizowanych MacBooków Pro 14″ i 16″, a następnie być może do “high ednowej” wersji Maca mini.

W przyszłym roku również w litografii 3 nm zostaną wyprodukowane układy Apple A 17 Bionic dla iPhone’ów 15, a następnie procesory M3.

Źródło

 

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: