Apple “CTO” – co to jest i dlaczego to jest ważne?

Tomek Czech   30 września 2022

Wszyscy wiemy, jak to działa: chcesz zamówić Maca w rozbudowanej konfiguracji – musisz poczekać. I to dość długo. Standardowo, przy zamówieniu bezpośrednio od Apple lub jednego z autoryzowanym sprzedawców, czas oczekiwania wynosi około miesiąca. Ale często wydłuża się do dwóch lub nawet trzech miesięcy ze względu na małą dostępność sprzętu, wynikającą z problemów z produkcją czy sporym popytem.

Nikt nie lubi czekać. Chcemy mieć nowego, lśniącego MacBooka jak najszybciej. Zwłaszcza, jak płacimy za niego duże pieniądze. A niektórzy czekać w ogólne nie mogą – firmy czy profesjonaliści, którzy potrzebują mocnego komputera (swojego narzędzie pracy) na już, do realizacji konkretnego projektu.

Jest jednak jedno miejsce w Polsce, gdzie możecie dostać Maca w najbardziej nawet rozbudowanej konfiguracji od ręki – to Lantre, nowy autoryzowany sprzedawca Apple na naszym rynku.

berrolia

Maki w rozbudowanych konfiguracjach dostępne od ręki w Lantre – Apple Authorized Reseller

CTO, czyli Configure-To-Order. Konfiguracja na zamówienie. Wybieramy więc mocniejszy procesor, bardziej pojemny dysk, większą ilość RAM. I pojawia się informacja: “Dostawa 6-8 tygodni”.

W sklepie Apple i u większości sprzedawców od ręki dostępne są najczęściej jedynie najbardziej popularne konfiguracje – podstawowe i nieco bardziej rozbudowane: dysk 512 GB zamiast 128 GB, 16 GB RAM zamiast 8 GB. W magazynach prawie nikt nie trzyma Maców w najbardziej zaawansowanych specyfikacjach – jeśli ktoś taką zamówi, jest ona dopiero składana w jednej z fabryk Apple, a następnie wysyłana do Polski i dalej do nabywcy.

Ale – jak wspomniałem na wstępie – klienci nie tylko nie lubią czekać, ale często też nie mogą. Lantre postanowiło wyjść im naprzeciw. Jedną z najważniejszych części swojej oferty uczyniło właśnie CTO – Maki w rozbudowanych konfiguracjach dostępne od ręki, najczęściej z wysyłką w 24h.

Dla przykładu: wypasiony Mac Studio M1 Ultra z 20-core CPU + 64-core GPU, 128GB RAM i 8TB SSD za 47 tys. zł? Nie ma problemu, dostępny w magazynie, dostawa możliwa nawet jeszcze tego samego dnia!


Jeśli wejdziecie do sekcji “Mac” na lantre.pl, zobaczycie, że ze statusem “dostępny w magazynie” jest aż 269 modeli komputerów.

To ewenement na polskim rynku i powód, dla którego Lantre jest popularne wśród użytkowników Maców, zwłaszcza tych, którzy potrzebują komputera do zdań profesjonalnych i nie mogą sobie pozwolić, żeby długo czekać na swoje narzędzie pracy.

W rozbudowanych konfiguracjach można kupić wszystkie modele Maca:

  • MacBook Air z M1 i M2
  • MacBook Pro (13″, 14″ i 16″)
  • Mac mini
  • Mac Studio
  • iMac (24″ i 27″)

Pamiętajcie, że konfiguracji podlega nie tylko procesor, RAM czy dysk SSD, ale też rodzaj zasilacza, układ klawiatury czy preinstalowane oprogramowanie (Final Cut Pro, Logic Pro). Taki jeden szczegół może zadecydować, że na swój komputer będziecie musieli poczekać dłużej. W takim wypadku warto zajrzeć do Lantre, gdzie wśród dostępnych od ręki konfiguracji znajdują się modele z różnymi układami klawiatur (np. ISO – międzynarodowy PL czy ANSI – amerykański) czy rodzajami zasilacza.

Jako wielki fan Maców, który na swojego obecnego MBA M2 musiał czekać kilka długich tygodni, cieszę się, że jest wreszcie miejsce, gdzie użytkownicy komputerów z Cupertino mogą od ręki dostać potrzebny im model, nawet w najbardziej zaawansowanej konfiguracji.

Wszystkie modele Maców CTO dostępne obecnie w ofercie Lantre znajdziecie tutaj (niektóre w promocyjnych cenach, tańsze nawet o 3800 zł).

Lantre Care i Service Pack

Jeśli decydujemy się na drogiego Maca, który jest naszym głównym narzędziem pracy, musimy się odpowiednio zabezpieczyć na wypadek zdarzeń losowych, awarii, kradzieży itp. Lantre oferuje dwa dwa ciekawe rodzaje usług w tej dziedzinie: ubezpieczenie Lantre Care i usługę serwisową Service Pack.

Lantre Care to ubezpieczenie na wypadek dwóch sytuacji: przypadkowego uszkodzenia całego urządzenia (zalanie, upadek z dużej wysokości, czy inne niespodziewane zdarzenia) lub kradzieży powiązanej z włamaniem lub rabunkiem. Możemy je wykupić na rok, dwa lub nawet trzy lata.

Service Pack to z kolei rozszerzenie standardowej gwarancji producenta – jeśli Twój laptop ulegnie awarii, otrzymasz te same przywileje, co w czasie obowiązywania standardowego okresu gwarancyjnego. A na czas naprawy otrzymasz urządzenie zastępcze. Service Pack możemy wykupić nawet na okres czterech lat.

Raty i leasing

Maki w rozbudowanych konfiguracjach to oczywiście spory wydatek. Pamiętaj, że możesz skorzystać z leasingu lub rozłożyć zakup na raty.

Kuopuj w Lantre, możesz skorzystać z szybkiego i wygodnego leasingu 100% online, dostępnego 24 h, 7 dni w tygodniu. Wpłata własna może wynosić zaledwie 1%, a maksymalny okres finansowania to 48 miesięcy. Całość zajmuje 15 minut, a decyzję poznajemy po chwili. Jeśli jest ona pozytywna, sprzęt zostaje natychmiast wysłany. Wszystkie szczegóły znajdziesz tutaj.

Inna wygodna forma sfinansowania Maca to raty. Przy zakupach w Lantre możemy skorzystać z usługi eRaty oferowanej przez Santander. Wniosek wypełniamy online, również dokumentacja może nam być dostarczona elektronicznie. Wkład własny może wynosić 0 zł, a zakup można rozłożyć nawet na 60 rat. Więcej szczegółów jest dostępnych tutaj.

Salon Lantre w warszawskiej Fabryce Norblina


***

Artykuł powstał we współpracy z Lantre.

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: