iOS 16.1 wprowadzi “adaptacyjny tryb kontaktu” dla AirPods Pro 1. generacji

Łukasz Bernaczyk   30 września 2022

Najnowsza, trzecia beta systemu iOS 16.1 rozszerza możliwości AirPods Pro 1. generacji o funkcjonalność, która dotychczas zarezerwowana była wyłącznie dla AirPods Pro 2. Chodzi o “adaptacyjny tryb kontaktu”. Co to jest i jak działa?

berrolia

iOS 16.1 z “adaptacyjnym trybem kontaktu” dla AirPods Pro 1

Jeden z użytkowników Reddita zauważył, że najnowsza, trzecia beta systemu iOS 16.1 wprowadza do systemu operacyjnego dla iPhone’ów obsługę “adaptacyjnego trybu kontaktu” dla słuchawek AirPods Pro 1. generacji.

“Adaptacyjny tryb kontaktu” był reklamowany jako jedna z nowości zaprezentowanych niedawno AirPods Pro 2. W standardowym “trybu kontaktu” słuchawki wzmacniają wszystkie dźwięki otoczenia, by były lepiej słyszalne dla użytkownika.

Natomiast w nowym trybie “adaptacyjnego kontaktu” AirPodsy Pro również wzmacniają dźwięki zewnętrzne, jednak nie wszystkie, bo wyjątkowo głośne dźwięki, takie jak odgłosy maszyn dochodzące z budowy, wiertarki czy dźwięki syren są dodatkowo blokowane.

Adaptacyjny tryb kontaktu wykorzystuje moc czipa H2, żeby minimalizować natężenie głośnych dźwięków, takich jak syreny czy warkot wiertarki. Łatwiej usłyszysz, co dzieje się dookoła.

Zatem zarówno z ostatniej konferencji Apple, jak i oficjalnych informacji podawanych przez firmę z Cupertino wynika, że za działanie “adaptacyjnego trybu kontaktu” odpowiada nowy układ H2, będący nowszą i bardziej zaawansowaną wersją układu H1 z AirPods Pro 1. generacji.

Ciekawe więc, jak z nowym “trybem adaptacyjnego kontaktu” będzie sobie radził starszy już układ H1. Z pewnością poinformujemy Was o tym, jak tylko zdołamy przetestować nową funkcjonalność oryginalnych AirPodsów Pro.

Jeśli ktoś planował zakup AirPods Pro 1. generacji, to są one obecnie w promocji za 949 zł (przecenione z 1249 zł). W promocji są też AirPods 3. generacji za jedyne 839 zł (oficjalna polska cena tego modelu to teraz 1099 zł) oraz AirPods Max za 2349 zł.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

 

Źródło

***

Artykuł zawiera linki afiliacyjne do Amazon.pl. Kupując przez linki afiliacyjne wspierasz ThinkApple. Dziękujemy!

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: