Raport: nowa data premiery monitora mini-LED 27″ od Apple

Łukasz Bernaczyk   7 października 2022

Zapowiadany już w maju tego roku przez eksperta ds. wyświetlaczy – Rossa Younga, nowy monitor Apple z wyświetlaczem w technologii mini-LED ma ostatecznie trafić do sprzedaży w pierwszych miesiącach 2023 r.

berrolia

Nowy monitor Apple mini-LED 27″ w 1. kwartale 2023

Szefa firmy Display Supply Chain Consultants, Rossa Younga, przedstawiać chyba nie trzeba. Ten poważany ekspert ds. wyświetlaczy, o szerokich kontaktach wśród producentów ekranów, podał wczoraj na swoim Twitterze nowe informacje na temat zapowiadanego wcześniej, nowego monitora Apple, wykonanego w technologii mini-LED, znanej z MacBooków Pro 14″ i 16″ oraz iPada Pro 12,9″ z 2021 r.

Według Younga, Apple postanowiło przesunąć premierę zupełnie nowego monitora – ekspert początkowo spodziewał się prezentacji urządzenia na tegorocznej konferencji WWDC ’22, później jednak zrewidował swoje oczekiwania i oczekiwał monitora w październiku podając, że Apple ma opóźnienia przy tym projekcie, wynikające z pandemii Covid-19, słabej dostępności komponentów i niedotrzymaniem terminów projektowych w zakresie dizajnu monitora.

W swoim najnowszym poście na Twitterze Young napisał jednak, że według jego informacji premiera nowego monitora mini-LED została przesunięta na pierwszy kwartał przyszłego roku.

Przypomnę, że o samym monitorze wiemy na razie niewiele. Urządzenie ma posiadać ekran mini-LED o przekątnej 27 cali. Ma być to wyświetlacz z technologią Pro Motion, pozwalającą zmieniać częstotliwość odświeżania aż do 120 Hz. Cena monitora nie jest jeszcze znana.

Obecnie Apple w swojej ofercie ma dwa monitory. Pierwszy z nich to Studio Display, który zadebiutował wraz z komputerem Mac Studio. Urządzenie ma ekran o przekątnej 27 cali i wyświetlacz Retina 5K, a jego obecna cena to 8499 zł.

Drugi z monitorów Apple to Pro Display XDR o przekątnej 32″ i rodziejlczości 6K. Dzięki niesamowicie dokładnemu odwzorowaniu kolorów monitor ten jest raczej przeznaczony dla profesjonalistów. Jego ceny też są “pro” –  rozpoczynają się od 23 999 zł.

Zapowiadany przez Younga nowy monitor mini-LED znajdzie się prawdopodobnie gdzieś po środku, między Studio Display a Pro Display XDR, zarówno pod względem jakości wyświetlanego obrazu, jak i ceny.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: