Raport: Apple wprowadzi do sprzedaży pierwszy monitor mini-LED, ale premiera jest opóźniona

Łukasz Bernaczyk   26 maja 2022

Z najnowszego przecieku wynika, że Apple ma w planach wprowadzenie do sprzedaży nowego monitora o przekątnej 27 cali, w technologii mini-LED, znanej z najnowszych MacBooków Pro oraz iPadów. Premiera początkowo planowana była już na czerwiec, jednak uległa opóźnieniu i monitor zobaczymy w okolicach października.

berrolia

Nowy monitor Apple mini-LED 27″

Ross Young to szef firmy Display Supply Chain Consultants i jednocześnie poważany ekspert ds. wyświetlaczy. Właśnie poinformował on, że nowy monitor od Apple i jednocześnie pierwszy wolnostojący wyświetlacz firmy z Cupertino z podświetlaniem w technologii mini-LED, trafi na rynek z małym opóźnieniem.

“Studio Display Pro”, bo tak może nazywać się nowe urządzenie Apple, ma posiadać ekran o przekątnej 27 cali ze zmiennym odświeżaniem ProMotion do 120 Hz i – podobnie jak ekrany w najnowszych MacBookach Pro i iPadadzie Pro 12,9” – będzie podświetlany diodami mini-LED.

Z informacji zdobytych przez Younga wynika, że początkowo Apple planowało zaprezentować nowy monitor już w czerwcu tego roku (być może na WWDC 2022), ale ze względu na opóźnienia produkcyjne, wynikające z problemów z ponownym rozprzestrzenianiem się pandemii COVID-19, premiera najprawdopodobniej odbędzie się dopiero w październiku.

Aby uporać się z wstrzymaną produkcją nowych monitorów, Apple przenosi właśnie produkcję z firmy Quanta Computer, mieszczącej się w gospodarczym okręgu Szanghaju, do innego miejsca i innego poddostawcy.

Na razie, poza faktem, że monitor ma mieć przekątną 27 cali, podświetlanie mini-LED oraz adaptacyjną częstotliwość odświeżania do 120 Hz, nie znamy innych danych technicznych oraz przewidywanej ceny.

Niedawno Apple wprowadziło do sprzedaży monitor Studio Display, który kosztuje 7999 zł. Ceny profesjonalnego monitora Pro Display XDR zaczynają się natomiast od 23999 zł.

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: