Czekasz na iPhone’a 14 Max/Plus? Nie kupisz go w dniu premiery – raport

Tomek Czech   26 maja 2022

Wczoraj Nikkei Asia podawało, że ze względu na opóźnienia w produkcji, premiera jednego z modeli iPhone’a 14 zostanie opóźniona o kilka tygodni. Dzisiaj dowiadujemy się, że chodzi o iPhone’a 14 „Max”.

berrolia

iPhone 14 Max – premiera opóźniona

Z raportu Nikkei Asia wynika, że opóźnienie w produkcji jednego z modeli iPhone’a 14 wynika z tymczasowego zamknięcia niektórych chińskich fabryk z powodu ponownie rozprzestrzeniającej się tam pandemii Covid-19.

Jak informuje dzisiaj analityk Jeff Pu z firmy Haitong International Securities, opóźniona jest produkcja nowego modelu, który w tym roku zastąpi iPhone’a w wersji mini. Będzie on wyposażony w ekran 6,7 cala, jak dotychczasowe modele Pro Max, ale obok iPhone’a 14 będzie on jedną z dwóch tańszych wersji tegorocznych flagowców z Cupertino. Spekuluje się, że będzie się nazywał „iPhone 14 Pro” (ewentualnie „iPhone 14 Plus”).

Źródła analityka w chińskim łańcuchu dostaw Apple donoszą, że masowa produkcja tego modelu rozpocznie się dopiero pod koniec sierpnia, czyli zaledwie na niecały miesiąc przed spodziewaną premierą nowych iPhone’ów.

Apple nie przełoży raczej z tego powodu prezentacji całej serii swoich nowych flagowców (konferencja powinna odbyć się tradycyjnie w pierwszej połowie września), ale iPhone 14 Max trafi do sprzedaży nieco później niż pozostałe trzy modele. W tym momencie mówi się o opóźnieniu o około 3 tygodnie, co oznaczałoby, że ten model będzie można kupić na początku października.

Zobacz koniecznie: Tak będzie wyglądał iPhone 14 Pro we wszystkich kolorach (galeria)

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Źródło
Grafika

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: