Ikea prezentuje nową bramkę Dirigera zgodną ze standardem Matter

Łukasz Bernaczyk   26 maja 2022

Ikea zapowiedziała wprowadzenie do swojej oferty nowej bramki o nazwie Dirigera, wspierającej otwarty standard Matter. Z założenia nowa bramka ma zastąpić wiekowy już hub Tradfri. Poza nowym sprzętem szwedzki producent wprowadzi również odświeżoną aplikację Ikea Home.

berrolia

Nowa bramka IKEA Dirigera ze sparciem dla Matter

Nowości od Ikea mają trafić na rynek w październiku 2022 r. Pierwszą z nich ma być nowa bramka Dirigera, która w domyśle zastąpi wysłużony już hub Tradfri, będący w sprzedaży od 2014 roku.

Bramka Dirigera zaoferuje przede wszystkim wsparcie dla otwartego standardu łączności smart home, jakim jest Matter. To z kolei pozwoli na korzystanie z inteligentnych urządzeń ponad 200 firm, które wspierają ten standard, w tym między innymi Apple, Samsung, Google, Belkin, Nanoleaf czy Eve.

Standard Matter to nie tylko możliwość łączenia urządzeń z różnych platform sprzętowych, ale także większa szybkość i stabilność połączenia oraz znacznie podniesiony poziom bezpieczeństwa wymiany danych.

Koncentrator Dirigera ma również oferować łatwiejszy sposób podłączania nowych urządzeń. Jego cena nie jest jeszcze znana, jednak wiemy już, że będzie nieco wyższa niż cena bramki Tradfri (która kosztuje 149 zł).

Nowa aplikacja Ikea Home

Wraz z nową bramką Dirigera, Ikea wprowadzi odświeżoną aplikację Ikea Home do zarządzania inteligentnym domem. Jej głównymi zaletami w stosunku do obecnego rozwiązania ma być badziej intuicyjny interfejs oraz uproszczenie obsługi niektórych funkcjonalności, jak właśnie dodawanie nowych urządzeń.

Ikea poinformowała przy okazji, że w tym samym czasie testuje wiele nowych produktów z segmentu smart home, które w przyszłości trafią do oferty szwedzkiej firmy.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: