Raport: iPhone 14 z „high-endową” przednią kamerą, trzy razy droższą niż w poprzednich modelach

Łukasz Bernaczyk   27 maja 2022

W tegorocznych iPhone’ach 14 Apple ewidentnie zamierza postawić na jeszcze lepszą jakość zdjęć i filmów. Poza tylną kamerą o rozdzielczości 48 MP w iPhonie 14 Pro i 14 Pro Max, dużo lepsza ma być także przednia kamera FeceTime i to we wszystkich czterech tegorocznych modelach. Ulepszenie jest na tyle duże, że komponent ten będzie kosztował firmę z Cupertino trzy razy więcej niż kosztowały kamery w poprzednich generacjach iPhone’ów.

berrolia

iPhone 14 z „high-endową” przednią kamerą

Ponad miesiąc temu pisaliśmy, że wszystkie modele iPhone’a 14 otrzymają znacznie lepszą przednią kamerę. Z informacji zdobytych przez analityka Ming-Chi Kuo wynika, że będą wyposażone w przednią kamerę FaceTime z jaśniejszym obiektywem, z wartością przesłony równą ƒ/1.9 (w iPhone’ach 13 wynosi ona ƒ/2.2) oraz autofokusem (w iPhoneach 13 obiektywy przedniej kamery posiadają stałą ostrość).

Informacje te potwierdza teraz ET News, według którego będzie to „high-endowa” kamera najwyższej możliwej obecnie jakości.

Jednak jakość kosztuje – według źródeł ET News, przednia kamera, która zostanie zamontowana we wszystkich czterech modelach iPhone’a 14 kosztuje Apple trzy razy więcej niż kamery w poprzednich generacjach smartfona z Cupertino.

Apple zrezygnowało z chińskich dostawców tego podzespołu i zleciło produkcję przednich kamer dla iPhone’ów 14 koreańskiemu koncernowy LG Innotek oraz japońskiemu Sharpowi.

Nie wiadomo, czy znacznie wyższa cena kamery przełoży się na sklepową cenę iPhone’a 14.

Nowa kamera ma umożliwić znacznie lepszą jakość wykonywanych nią zdjęć i kręconych filmów. Jaśniejszy obiektyw to przede wszystkim lepsze zdjęcia w słabych warunkach oświetleniowych, natomiast autofokus to lepsza głębia ostrości, szczególnie w trybie portretowym i filmowym. Poprawi się też jakość obrazu w rozmowach wideo czy relacjach na żywo kręconych przednią kamerą.

Przypomnę, że również tylna kamera w nowych iPhone’ach ma być znacznie ulepszona. Niestety dotyczy to jednak wyłącznie dwóch droższych modeli „pro”, które mają być wyposażone w aparat o rozdzielczości 48 MP.

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: